Трансляція сесії Полтавської міськради
У Полтаві почалася третя сесія міської ради VIII скликання. На цьому засіданні мають вирішити кадрові питання з призначення заступників міського голови, надати дозволи на розміщення МАФів та внести зміни до бюджету Полтавської громади.
На сесії мають розглянути понад 100 питань. Передусім депутати мають ухвалити кадрові рішення: призначення секретаря та заступників міського голови, затвердження складу виконкому. Вже після цього перейдуть до змін у програмах та перерозподілу бюджету. Також депутатам пропонують ліквідувати КП "Парк Перемога", який міська влада хоче передати на баланс КП "Декоративні культури".
Питання щодо призначення заступників оновленому переліку питань порядку денного позначено графою «знімається».
09:00 — Полтавці під міськрадою протестують проти забудови Прирічкового парку
10:08 — Міський голова Олександр Мамай оголосив відкриття 3-ї сесії. Зареєструвалися в ситемі голосування 41 із 42 депутатів. В президії присутній нардеп від "ОПЗЖ" Ілля Кива.
10:15 — Депутат Антон Ярмолюк у своєму виступі, попросив Верховну Раду прискорити прийняття двох законів, які повернуть громадам право розпоряджатися землею і передавати її в оренду та продавати через інтернет-аукціони.
10:17 — Депутат Валерій Пархоменко подав заяву про дострокове припинення депутатських повноважень.
"Він буде першим заступником міського голови, і не може бути депутатом", — прокоментував Олександр Мамай.
Довідка: Валерій Пархоменко — люстрований чиновник часів Партії регіонів, який не має права обіймати посади державної служби та місцевого самоврядування.
10:20 — Слово для виступів надали громадськості. Віталій Вдовенко попросив відкласти питання проведення аукціону щодо земель на Артскладах до того часу, поки не буде проведена якісна комісія, яка визначить, де саме можна буде будувати.
10:22 — Вадим Дуднік запропонував передати Макухівське сміттєзвалище підприємцям, які "готові безплатно працювати на ньому".
10:24 — Світлана Яценко від імені будинків на вулиці Грушевського попросила не надавати більше в оренду ділянок Віктору Бажану. Мешканці жаліються на бруд та систематичні знущання з боку керівника ринку.
10:25 — Від імені мешканців будинку на вул. Героїв Сталінграду, 32 Лідія Степаненко попросила оновити покрівлю, підвал, під’їзди тощо.
10:32 — Однопрізвищниця мера Тамара Мамай поскаржилася на жахливий стан дворового проїзду будинку по вул. Шевченка, 128.
10:34 — Транспортні питання. Мешканці Очканівки поскаржилися на відсутність транспортного зв’язку з Полтавою. Жителі Абазівки ж скаржаться на недотримання місцевими перевізниками швидкісного режиму.
10:36 — Марія Переверзова від імені ГО «Юний європеєць» просила додаткового фінансування на стерилізацію тварин.
10:41 — Олег Слизько виступив від представників районних рад і висловився проти ліквідації районних у Полтаві рад. Він попросив зняти це питання і провести попереднє обговорення його в районах.
10:44 — Юлія Петушинська висловила занепокоєння щодо передачі скверу Пам'яті Героїв України (колишня площа Леніна) обласній раді з подальшим встановленням 50-метрового флагштока з прапором України.
10:46 — Тетяна Донченко зауважила до слів попередньої спікерки, що такі рішення мають проходити громадські обговорення, як це відбувається зараз у Сумах.
10:50 — Художник Сергій Олешко заявив, що, на його думку, у питанні встановлення флагштоку «порушено все». Він вважає, що потрібно провести конкурс і, можливо, встановити каплицю. Також порадив звернутися до фахівців.
10:53 — Володимир Визір — підприємець попросив «припинити розкрадання коштів КАТП-1628». Він повідомив, що його автомобілі пускають на Макухівське сміттєзвалище не по талонах, а за готівку, без обліку. Серед іншого підприємець попросив звільнити з посади очільника підприємства Андрія Бардінова.
11:40 — Міськвиборчком оголосив про набуття депутатських повноважень Віктором Булатом, який отримав мандат замість Валерія Пархоменка. Тим часом у сесійній залі депутати обмінюються взаємними звинуваченнями у продажності. Зокрема йдеться про суми, які отримують депутати за входження до коаліції. Сергій Каплін звинуватив ВО "Свобода", у тому, що останні минулої каденції отримували 20 тисяч доларів щомісяця за "правильні голосування". На що Юліан Матвійчук під оплески залу порадив екснардепу припинити вживати важкі наркотики.
"І остання порада Вам, Сергій Миколайович. Ви вже перестаньте приймати важкі наркотики. Через те, що Ваша дружина бореться проти цього лиха в Полтаві, а Ви її паплюжите таким чином".
11:50 — Полтавці, які зранку протестували під міською радою, висловилися проти забудови Прирічкового парку.
12:00 — Олександр Мамай оголосив про створення у міськраді депутатської групи «Рівні можливості». Групу з 5 депутаток: Юлії Городчаніної, Юлії Костенко, Вікторії Лози, Владлени Каплін очолила Катерина Бабіч. Її мета, забезпечення рівних можливостей та інклюзивності.
12:05 — З порядку денного виключили 2 питання:
1. №40. Про внесення змін до програми фінансування за рахунок коштів міського бюджету заходів демонтажу тимчасових споруд, рекламних та спеціальних конструкцій та проведення інших видів робіт, пов’язаних з демонтажем на 2021-2023 роки.
2. №2. Про прийняття на службу у виконавчий комітет заступників міського голови. Натомість Олександр Мамай пропонує включити до порядку денного голосування за кожного з кандидатів на посади окремо. Вадим Ямщиков та Едуард Волков заявили, що голосувати за кандидатів на посади, які не пройшли профільні депутатські комісії не можна.
"Нам пропонують кота в мішку", — сказав Ямщиков, у обговоренні включення нових питань у порядок денний.
"Заступник міського голови, навіть перший, виконуватиме розпорядження міського голови", — парирував Мамай.
12:10 — "Ви зробили цього мера — їжте 5 років, хоч повилазьте", — сказав Сергій Каплін, ставши на сторону Олександра Мамая. З риторики екснардепа стає ясно зрозуміло, що фракція Капліна у міській раді вже вступила в коаліцію з фракцією влади.
12:13 — Ухвалили рішення додати до порядку денного додаткових питань про затвердження на посаді заступників та питання про вихід Полтави Асоціації «Міжнародна Асамблея столиць і великих міст «МАМ)»
12:14 — Зняли з розгляду питання щодо реорганізації КП "Парк Перемога".
"Можливо я зробив помилку, що зробив так, щоб тебе звільнили. Треба тебе туди повернути, — заявив Мамай, звертаючись до ексзаступниці директора парку Катерини Бабіч. — Хоча ти звільнилася сама, хоча й з моєї ініціативи. Можливо, це була помилка".
12:26 — Низку пропозицій про виключення з порядку денного питань про розроблення технічної документації на земельні ділянки за адресами вул. Соборності, 40б, 42а, 42б (корпуси Полтавської політехніки коло Кадетського корпусу) не прийнято. "За моєї каденції будувати там ніхто нічого не буде", — заявив Мамай.
12:30 — В сесійній залі виникли суперечки щодо створення нового КП "Добробут Полтавської Громади Полтавської міської ради", яке має відповідати за харчування дітей у полтавських школах. Попри гарячі дискусії — питання з порядку денного не виключили.
13:02 — Затвердили порядок денний та регламент роботи сесії міської ради.
13:05 — Почали розгляд кандидатури голови фракції Євросолідарність Андрія Карпова на посаду секретаря міської ради.
13:48 — 28 депутатів одноголосно проголосували за обрання секретарем міської ради Андрія Карпова
13:58 - обрали затвердили першого заступника голови ПМР - нам став Валерій Пархоменко
14:03 - заступником голови з діяльності виконавчих органів призначили Євгена Ричка
14:37 - визначилися із членами виконкому Полтавської міської ради
14:57 - оголосили перерву до 16:00
17:27 - ухвалили в цілому питання щодо установлення флагштоку та щодо розроблення детальних планів (питання 7)
17:58 - не підтримали поправку щодо укладання договорів на встановлення МАФів на 2 роки, а не на 5 (авт, поправки - Едуард Волков)
18:34 -
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.