Полтавці під міськрадою протестують проти забудови Прирічкового парку (оновлено)

19 березня під міською радою Полтави понад три десятки полтавців протестують проти забудови Прирічкового парку — набережної зони Ворскли. У цей час у приміщенні муніципалітету готуються до чергової сесії міської ради. Мешканці міста стверджують: забудова прибережної зони перекриє вільний доступ до річки та знищить одну з найбільших відпочинкових зон Полтави. Примітно, що міська влада ще не надала дозволу на роботи на цій території, однак забудовник уже встановив паркан і навіть демонтував пам'ятник воїнам-афганцям.

"Сьогодні саме ми повинні відстояти в першу чергу себе! Саме завдяки нам кожен із новообраних депутатів займає своє місце. І настав їх час почути своїх виборців! Разом ми сила!" — написали організатори в групі у Viber.

У руках люди тримають плакати "Мамай, залиш річку дітям", "Прирічковий парк — нащадкам!", "Біля Ворскли парк, а не елітна забудова", тощо.

poltavska-khvilia_xcwi/rnuTuIwMR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна

"Громада проти забудови Прирічкового парку. У нас в Полтаві, як би це образливо не звучало, немає жодного парку, де можна було б провести гарно дозвілля з дітьми, сім'єю, друзями. Люди вже настільки не вірять владі і тому, що біля Ворскли колись з'явиться парк. Ми знаємо, як у нас все з'являється і прибудовується. Тому прийшли сьогодні не допустити свавілля і беззаконня щодо забудови парку, - розповідає активістка Марина Сергеєва. Полтавка вважає: замість новобудов у парку слід створити рекреаційну зону.

poltavska-khvilia_xcwi/Ms7AuIwGR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна
poltavska-khvilia_xcwi/OsnAXSQMg.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна

З самого початку акції протесту з полтавцями перебувало троє депутатів - Юрій Бражник та Катерина Бабіч від "Слуг народу" та Юлія Городчаніна від партії "Європейська Солідарність".

""Громада і її підтримка в ось таких от ситуаціях - це критично важливо. Тому відстоювати слід попри будь-яке рішення. І якщо, не дай Боже, воно сьогодні буде у нас негативне - це нічого не значає. Ототже, будемо виходити прямо у Прирічковому парку і там перешкоджати", - повідомила Катерина Бабіч.

poltavska-khvilia_xcwi/ObdTuSwMR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна
poltavska-khvilia_xcwi/oWAtXSwMR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна
poltavska-khvilia_xcwi/wZ0pXIQMR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна
poltavska-khvilia_xcwi/HGApuSQGR.jpeg
Фото: Ярослава Фоніна

"Ми зараз бачимо, що обрані полтавцями люди займаються продажем того, що належить нам з вами і нашим дітям. У Прирічковому парку навіть не визначені межі - а там вже планують забудову. А треба було б, у першу чергу, визначити чіткі межі, а потім зробити у парку набережну", - вважає Юрій Бражник.

Близько 9:30 під стінами Полтавської міськради почали з'являтися й інші депутати - прямували на сесію. Протестуючі зверталися до кожного з питанням - вони виступают "за" чи "проти" появи новобудов у Прирічковому парку.

"Проти" висловилися депутат Едуард Волков від партії "Рідне місто", Сергій Іващенко і Вадим Ямщиков від "Слуг народу" та Юліан Матвійчук від "Свободи". Кожен із них зупинявся, аби відповісти на питання громадськості та висловити слова підтримки.

Депутати "За майбутнє" Маріанна Соліман та Мілена Муравенко просто пішли повз акцію протесту всередину ПМР, а от Денис Поліщук зупинився, аби звинуватити інших у популізмі. Питання про забудову він проігнорував.

Близько 10-ої депутат Едуард Волков запропонував бажаючим відвідати сесію і запевнив, що їх пропустять.

Проте більшість усе ж залишилася на вулиці.

Напередодні на сайті міської ради також створили відповідну петицію проти забудови парку.

"На огородженій нині площі щорічно проходили всеукраїнські змагання з тріатлону, ярмарки, щороку туди приїздив та зупинявся цирк, що з нетерпінням очікують безліч дітей мікрорайону", — йдеться у петиції.

Наразі петиція вже зібрала необхідну для розгляду кількість підписів полтавців.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар