Це наша Полтава, і нехай кажуть, що провінція — місто в піснях

Чи не про кожне місто в Україні написані пісні. Для чого їх взагалі пишуть? Насправді, ми не знаємо. Бо буває, почуєш пісню про своє місто і ностальгія накриває, згадуєш з приємністю той період, коли вперше почув знайому мелодію, яка з тобою. А буває, чуєш музику і такий іспанський сором тебе накриває. Думаєш, хоч би ніхто не дізнався, що я звідти.

poltavska-khvilia_xcwi/C7TgZcbVR.jpeg

Однак, як кажуть у народі, на кожен товар знайдеться свій покупець. Так і на кожну пісню знайдеться свій слухач.

Два дні на повторі ми слухали пісні про Полтаву в різних варіантах, від різних виконавців. Дивилися змонтовані відео, виписували основні меседжі пісні, та виокремлювали слова-символи про Полтаву. Що з цього вийшло — читайте далі.

Полтава — духовна (?) столиця України. Від неї цією духовністю (душевністю), (душністю) так і віє в піснях. Бо більшість з них переносять нас у минуле. А деякі й слухати не хочеться. Щоправда, трапляються серед текстів справжні діаманти, як от пісня "Моя Полтава"

Моя Полтава

Вірш написаний 1973 року. Музика 1974 р. Першим виконавцем став Володимир Данилов з ансамблем бандуристів обласної філармонії, художнім керівником якого був автор музики. Друге народження твору відбулося на стадіоні під час святкування 800-річчя Полтави завдяки заслуженому артисту України Віктору Женченку, котрий прибув на торжество з Києва.

Слухаєш пісню і одразу переносишся будинок до бабусі. На кухню, де стоїть радіо. Так і ця пісня, сповнена тепла, любові та доброти. Асоціація, яка виникає — справжність.

Портрет Полтави у пісні: Полтава — місто де живуть найкрасивіші дівчата. Сюди хочеться повертатися навіть після мандрівки всім світом. Місто наскільки прекрасне, що жити в іншому не хочеться.

Ключові фрази: Наталка-Полтавка, у Полтаві всі дівчата чарівниці, Ворскла, без Полтави я жити не можу.

Моя Полтава, пісня лебедина

Портрет Полтави в пісні: Полтава — козацьке місто у якому бережуть традиції, мамину мову. Тут пшеничні поля, вишневі садки та чиста ріка. Унікальне місто, що не схоже на інші, з козацькою історією та волелюбним народом.

Ключові фрази: козацькі весла, стоїш ти опираючи основи на полюсі планетної осі, на всій землі єдина, шаблі не раз ламаючи жорстоко, не покорився дух козацький твій

Полтава

Портрет Полтави в пісні: Полтава знаходиться в центрі України, тут мешкають тільки щасливі люди, багато молоді та дітей. Місто розвивається, тут усі будують плани на майбутнє. Навіть якщо ти не народився в Полтаві й лише приїхав у гості, місто не залишить байдужим і назавжди лишиться в серці.

Ключові фрази: місто щирого добра, шанують тут своє коріння, живе веселий тут народ, колоритна і яскрава, ти така одна.

Полтава

Портрет Полтави в пісні: центр Полтави викладений бруківкою, по якій люблять гуляти. Місто не велике, майже всі знайомі одне з одним. Тут є звичний маршрут для прогулянок у центрі, який ходять всі. Місто має свою історію, свій ритм.

Ключові слова: взлечу и стану вместо Орла, Полтава город маленький, всякий знает всякого, гуляю с тобой от центра до белой беседки, Полтава мама, отож я нарешті вдома.

Полтава, город мой

Портрет Полтави в пісні: Полтава місто, до якого хочеться повертатися. Навіть, коли виріс і поїхав звідси — рідне місто завжди в пам'яті. Полтава виглядає молодою. Місцяни завжди вважають її найгарнішим містом світу, незважаючи де знаходяться.

Ключові слова: Это тот город в котором живем, это наша семья, лутчше города нет, меняются года, но мы остаемся в Полтаве навсегда.

Гімн Полтави

Портрет Полтави в пісні: Полтава місто славне з давніх-давен. Його не могли завоювати вороги протягом віків (насправді слова розібрати дуже складно). Це духовна столиця України, традиції у якій заповідав берегти ще Іван Котляревський.

Ключові слова: наш дім і місто і фортеця не завойовані ніким, заповідав нам Котляревський, що ми духовна є столиця давно вже визнав цілий світ.

Моя Полтава, рідна матінко моя

Портрет Полтави в пісні: Місто з милозвучною мовою, що знаходиться в центрі України. Такого населеного пункту немає ніде на землі. Тут і зелені діброви, і широкі поля, і люди, що вважають себе однією родиною.

Ключові слова: співуче серце України, ми всі твої сини, моя Полтаво, нема ніде такого місця на землі.

Полтава

Портрет Полтави у пісні: Полтава — невеличке місто, у якому легко можна перерахувати всі вулиці. Жителі люблять її. Дехто їде у Київ, бо там більші перспективи, але не зважаючи на це — у місті лишаються люди. Її називають провінцією, але від цього Полтава не втрачає свого колориту.

Ключові слова: я знаю на пам'ять майже всі пісні моєї Полтави, вулиці славні, мабуть я такий як всі, точно люблю її, це не мегаполіс і вже точно не столиця, це наша Полтава і нехай кажуть, що провінція.

Незаперечним лишається факт про те, що всі ці пісні про міста — локальна музика. Навряд чи полтавці будуть слухти пісні про Житомир, а вінничани про Суми.

Однак, навіть пісні про інші міста, якщо вони вміло написані, може наспівувати вся Україна. Правда?

Любіть своє місто, пишайтеся ним, не будьте пафосними і пишіть хороші тексти.

Полтава назавжди.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар