У чому відмінність між підвіскою та кулоном

Терміни «підвіска» та «кулон» часто використовують як синоніми, їх можна зустріти в ювелірних прикрасах окремо й у комбінації. А насправді чи є між ними відмінність — не завжди очевидно. Тому іноді виникає плутанина. Отож, необхідно розібратися, що собою являє кожен із цих виробів, та чи сумісні вони.

Що таке кулон

Цей виріб носиться на ланцюжку або шнурку й висить на шиї. Це зазвичай поодинокий елемент, але можливо купити кулон неординарних форм, розмірів і дизайну. Створюється з різних матеріалів, включно з металами (золото, срібло, платина), коштовним і напівкоштовним камінням, склом. Кулони мають символічний зміст, відображаючи індивідуальні переконання, інтереси, важливі моменти в житті. Оздоблюються малюнками, гравіюваннями, монограмами, вставками, що робить їх персоналізованими й значущими для того, хто ними володіє. Основні характеристики:

  1. Головний аксесуар. Це окрема декоративна деталь, яка нанизується на гнучку основу. У контексті коштовностей кулон посідає центральне місце в доповненні образу.
  2. Виготовлення. Часто має яскравий неординарний дизайн і незвичну форму.
poltavska-khvilia_xcwi/c5wqy4HIR.jpeg

Що таке підвіска

Підвіска — один або кілька елементів, підвішених до однієї петельки, яка вдягається на ланцюжок. Може бути головною в намисті або фрагментом браслета чи сережки. Підвіска зазвичай дрібна, буває різних форм, з камінням, гравіюванням та різьбленням. Може мати особливе значення для власника залежно від дизайну. Ознаки прикраси:

  1. Дизайн. Містить намистини та інші декоративні деталі, зібрані на одній основі.
  2. Виготовлення. З коштовних металів, у вінтажному, мінімалістичному та модерністському стилях.

На відміну від кулонів, підвіски мають менший розмір і більш стриманий дизайн, проте можуть бути декоровані численними дрібними елементами різних форм. Це грайливі прикраси, здатні покращити настрій власникові.

У чому відмінність

Загалом усе зрозуміло. Відмінності незначні, але все ж помітні. І хоча це не бентежить власників, бо яскрава та захоплива коштовність не дасть встояти перед її блиском, корисно знати: кулон — окремий аксесуар, тоді як підвіска — композиція, що містить дрібні частинки. І якщо перший акцентує увагу тільки на собі, другу можна розглядати нескінченно, залежно від кількості деталей і каменів, які доповнюють прикрасу, а прикріпити її можна не лише до ланцюжка, а й також на браслет чи сережку.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар