У Козельщинській громаді деколонізували музей: тепер там популяризуватимуть українських письменників

На засіданні сесії Козельщинської селищної ради затвердили статут та назву місцевого музею. Відтепер він називається «Мануйлівський літературно-краєзнавчий музей».

poltavska-khvilia_xcwi/lF1IWzg4g.jpeg

Про це повідомили у Полтавському офісі УІНП.

Раніше музей у Мануйлівці мав ім'я російського сталінського письменника, голови спілки письменників СССР Максіма Горького.

Під час обговорення пролунали думки, що музей необхідно зберегти й розвивати як осередок знань про видатних українських письменників, життя яких пов’язане з мальовничим селом Мануйлівка. Це і Остап Вишня, і Григір Тютюнник, і Олесь Гончар, і Павло Тичина, і Феодосій Роговий та ін.

«Так, сталініст Горький двічі приїздив до села. Так, протягом десятиліть тут плекався радянський міф про цього ідеолога комунорежиму, який підтримував та схвалював систему комуністичних концентраційних таборів ГУЛАГ, називав українську мову «нарєчієм» ... Так, для людей старшого віку тема «Горький і Мануйлівка» — це наче священна корова. Але, як бачимо, культ росіянина затіняв історико-краєзнавчі знання про українських митців. Пора позбавлятися шкідливого російського імперського спадку», — сказав регіональний представник УІНП Олег Пустовгар.

Раніше ми писали, що у центрі Полтави пропонують облаштувати військово-меморіальний комплекс.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар