У кожного з нас свій фронт — полтавські вчителі разом з учнями роблять для бійців окопні свічки (відео)

У полтавській гімназії №35 вчителі разом з учнями роблять окопні свічки для військових. Напередодні Дня Українського козацтва волонтери передали на фронт 87 свічок.

Свій волонтерський рух вчителі починали з плетіння сіток. Потім почали вирощувати овочі на городі, а восени робити окопні свічки.

«Спочатку війни якось не страшно було. Ми з колегами приходили у школу. З перших днів всі тут. Починали з плетіння сіток. Весною і літом додалися городи. Там саджали картоплю для військових. З осені почали виготовляти окопні свічки. Це не так і складно. Гуртом легше, було б бажання», — розповідає вчителька початкових класів Олена.
poltavska-khvilia_xcwi/kiue9ySVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/s-XMCsS4g.jpeg

На початку осені учителька трудового навчання, української мови та літератури гімназії №35 Катерина Косенко записала майстерклас про те, як робити окопні свічки. Матеріали для їхнього виготовлення — бляшанки, картон, парафін та віск передають волонтери або ж закуповують самостійно.

«Я записала майстерклас для всіх дітей. Відправила їм, задала завдання з трудового навчання. Я розумію, що є небезпечний процес — це заливання свічки воском чи парафіном. Тому просила допомоги батьків».

Іноді заготовки свічок вчителі роблять вдома. Для цього нарізають картон, яким наповнюють металеву бляшанку. Потім розламують на невеликі шматки парафін, який плавлять у чайнику. За словами вчительки, важливо, щоби під час наливання парафін потрапив на гніт. Потім треба прочекати близько години, аби картон поглинув парафін та застиг.

«Це пів години точно, щоби зробити одну. Але якщо є заготовка і треба лише розтопити парафін, то не довго».
poltavska-khvilia_xcwi/jfJkjySVR.jpeg

Окопні свічки не лише зігрівають військових. На них можна розігріти чай, воду та навіть просушити одяг, адже одна така свічка здатна горіти до п'яти годин. Загалом волонтери відправили на фронт вже 200 таких свічок.

«У нас навіть діти проводили експерименти. Заливали воском і парафіном, щоби дізнатися, що краще горить. Парафін горить краще, а віск просто димить», — каже вчителька трудового навчання Катерина Косенко.

Нагадаємо, що «Полтавська хвиля» публікувала відеорепортаж про прифронтовий Миколаїв.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар