У Кременчуку можна приватизувати через державні онлайн-аукціони комунальні нежитлові приміщення

Кременчуцька міська рада виставила на державні онлайн-аукціони для приватизації три варіанти нежитлових приміщень в одному з будинків. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 11 жовтня.

poltavska-khvilia_xcwi/MteKCNZIg.jpeg

Приміщення розташовані на першому поверсі 5-поверхового житлового будинку на вулиці Тараса Бульби, 12. Одне із них – нежитлове приміщення загальною площею майже 94 квадратні метри, стартова ціна – 369,5 тисяч гривень. Інше нежитлове приміщення має площу 57,9 м2, вартість об’єкта стартує з 229 тисяч гривень. І ще одне нежитлове приміщення, яке можна приватизувати у цьому ж будинку, має площу 36,2 м2. , початкова ціна реалізації – 144,8 тис. грн.

Усі охочі позмагатися за ці приміщення на онлайн-аукціонах з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 10 жовтня.

poltavska-khvilia_xcwi/Iyx5jHZIg.jpeg

Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн. Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни, а кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети в Полтавській області заробили понад 4 мільйона гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Тоді ви можете подати заявку на участь у торгах за об’єкт, який вас зацікавив і запропонувати свою ціну. Також учасники повинні сплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта. Далі – підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі і Фонд держмайна України.


*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар