У лікарнях Полтави не встановили кисневі станції за кошти державного бюджету

Цьогоріч держава виділила субвенцію для Полтавщини на встановлення кисневих станцій у лікарнях. Однак Полтава досі не освоїла кошти. Якщо місто не використає субвенцію до кінця року, то кошти будуть повернуті до державного бюджету.

poltavska-khvilia_xcwi/MPUK0r2ng.jpeg

Кисневі станції мали б встановити у трьох медзакладах — 3-міська лікарня, міський пологовий будинок і центральна районна лікарня. Кожна лікарня отримала по 1,5 млн грн на медобладнання.

«На жаль, нас сьогодні турбує використання цієї субвенції. Мене турбує та позиція, яка є на сьогодні. Це 3 лікарні, яка зобов’язані закупити кисневі станції та встановити. Субвенція тільки на цей рік», — розповів директор обласного Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

Водночас директор міського Департаменту охорони здоров’я Сергій Котов прокоментував, що кошти виділили дуже запізно. Тому не було часу провести усі тендерні процедури:

«На сьогодні в Україні немає фірми, яка готова поставити усі кисневі станції. Вони (лікарні — ред.) мали провести тендерні процедури й поставити ці кисневі станції».

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, субвенція не є перехідною. Тому, якщо кошти не використають, то їх повернуть до державного бюджету.

Нагадаємо, що область отримала 26,5 млн грн субвенції на закупівлю й встановлення кисневих станцій у 13 лікарнях. Медичне обладнання встановлять у Гадячі, Горішніх Плавнях, Карлівці, Кременчуці, Лохвиці, Лубнах, Миргороді та Полтаві.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар