У мене скінчився ковід-сертифікат — що робити полтавцям в умовах війни?

Нині безліч речей, важливих раніше, відходять на другий план. Ще кілька місяців тому ми не могли увійти в магазини, аптеки, школи, університети тощо без маски, яка закривала ледь не все обличчя. Ми вистоювали по кільканадцять хвилин у чергах на вакцинацію від Covid-19, годинами могли шукати інформацію про шляхи передачі вірусу, про те, яка вакцина краще, які є протипокази чи навпаки — кому щепитися першочергово.

poltavska-khvilia_xcwi/J44Mmce7g.jpeg

Нині страх перед коронавірусом відступив, ба, більше — епопея з масками здається давно забутим періодом. Та чи дійсно це так? І чи варто розслаблятися з цього приводу? «Полтавська Хвиля» дізналася про те, яка нині ситуація в області, чи треба щепитися і де саме це зробити.

Коронавірус на Полтавщині: ситуація сьогодні

Нині на Полтавщині спостерігається зниження захворюваності на коронавірус. Так, наприклад, за останній тиждень зафіксували 20 випадків Covid-19. Тоді як минулого року у цей же період 20-30 випадків фіксували лише за день.

Наявність масок, сертифікатів про щеплення від коронавірусу не перевіряють ні в держустановах, ні закладах громадського харчування, ні в школах. Хоча на вхідних дверях деяких із них ще лишилися таблички з цими вимогами.

За інформацією Полтавської ОВА, незаповненими є нині й стаціонари. Наприклад, тиждень тому, наприкінці червня, на лікуванні перебувало 12 людей. З них лише один — з апаратом ШВЛ. При чому, готові приймати пацієнтів 26 установ. Нині вони перебувають в «очікуванні» і займаються іншою плановою роботою.

Як зауважив «Полтавській Хвилі» директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак, такий спад захворюваності сезонний. Саме тому не варто розслаблятися і забувати про вакцинацію.

«Нині проводимо роботу з вакцинації й контролем ситуації щодо поширення коронавірусу в області – тобто цей процес і не припинявся. Кількість людей, які бажають вакцинуватися, зменшилася. Але це може бути зумовлене не тільки війною, а й тим, що багато мешканців Полтавщини вакцинувалися раніше, тож зараз в області триває процес ревакцинації — ми робимо третє “бустерне” щеплення», — зауважив Віктор Лисак.
poltavska-khvilia_xcwi/0aHG2venR.webp
Віктор Лисак

Як розповіли «Полтавській Хвилі» в Департаменті охорони здоров’я Полтавської міської ради, вакцинацію ніхто не скасовував. Місто очікує на зростання захворюваності вже восени.

«Захистити себе від коронавірусу — це одне із завдань кожного. Бо, навіть якщо зараз у весняно-літній період є спад захворюваності на COVID-19, це не означає, що восени буде таке саме. З приходом холодів — захворюваність виросте в рази», — кажуть в Департаменті.

Щеплення від коронавірусу під час війни: де шукати вакцину

До війни перелік центрів та пунктів вакцинації можна було переглянути на сайті list.covid19.gov.ua. Там містилася адреса, контакти центрів, а також посилання на Helsi.mi — медичну інформаційну систему для закладів охорони здоров'я та медичний портал для пацієнтів в Україні. Саме через неї можна було записатися у найближче місце, де проводиться безкоштовна вакцинація.

poltavska-khvilia_xcwi/Ei9F2De7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/iWrKhD67g.jpeg

Нині вся інформація збереглася, але вона не є актуальною. По-перше, посилання на Helsi.mi не працюють. При спробі перейти на сторінку обраного центру висвічується помилка.

poltavska-khvilia_xcwi/PHK5hDeng.jpeg

По-друге, кореспондентка перевірила роботу кількох вказаних центрів, і, як виявилося, вони не працюють.

Відтак, у ТЦ «Київ» лишився зачинений кабінет, де раніше проводили вакцинацію. Інформації про його закриття чи-то про перенесення в інше місце немає.

poltavska-khvilia_xcwi/8cVhhve7g.jpeg

У ТРЦ «Екватор» взагалі не лишили навіть приміщення. Нині воно здається в оренду.

«Та давно не працює, — сказав охоронець Олег в “Екваторі”, — Ото як війна почалася, його швидко закрили. І навряд тут будуть приймати надалі».

Як зауважили у Департаменті охорони здоров’я, актуальну інформацію про місця, де роблять щеплення в обласному центрі, публікують на сайті Полтавської міськради. Щодо області, список можна знайти на сайті Полтавської ОВА. За інформацією ОВА, нині жителі області можуть вакцинуватися в пунктах щеплення. Їх в області 96. Розташовані вони в амбулаторіях та центрах ПМСД. Актуальний перелік пунктів — тут.

«У Полтаві вакцина зараз у наявності в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Щодо графіку роботи цих центрів, то вони працюють з 8 до 17. Але краще перетелефонувати в обраний центр і дізнатися необхідні вам деталі», — повідомили «Полтавській Хвилі» за довідковим номером полтавського Департаменту охорони здоров’я на сайті Полтавської міськради.

За інформацією, наданою Департаментом, нині у Полтаві щеплять двома вакцинами: Pfizer та СoronaVac.

Кореспондентка перевірила цю інформацію і перетелефонувала в кожен із вказаних центрів ПМСД. Там запитала, чи працює пункт, яка вакцинація в наявності та коли можна зробити щеплення.

poltavska-khvilia_xcwi/JR-GmcenR.jpeg

ЦПМСД №1

Адреса: вулиця Великотирнівська, 29/2

Номер телефону: 66-80-44, 050-019-51-81. При дзвінку на вказаний на сайті ПМР номер кажуть перетелефонувати на інший: 050-449-40-62

«Пункт вакцинації працює, можна прийти хоч завтра з 8 до 10-ої. Вакцинуємо Pfizer. До слова, краще дзвонити перед тим днем, коли ви збираєтесь щепитися», — повідомили за довідковим номером.

ЦПМСД №2

Адреса: вулиця Івана Мазепи, 36

Номер телефону: 68-17-58, 095-005-01-18

«Пункт вакцинації працює, приходьте щодня з 8 до 14, окрім неділі. Щепимо Pfizer-ом. Але у нас, начебто, і СoronaVac є», — повідомили за довідковим номером.

ЦПМСД №3

Адреса: Рибалський провулок, 10В.

Номер телефону: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23

«Пункт вакцинації працює, 82-ий кабінет, третій поверх. У наявності Pfizer та СoronaVac. Приходити можна щодня, з 9 до 15 години», — повідомили за довідковим номером.

У вказані пункти можна приходити як і на вакцинацію, так і для отримання бустерної дози.

Закінчилася дія «ковідного» сертифіката — починати все заново?

Через війну багато мешканців Полтавщини не змогли або забули вакцинуватися втретє. Період, на який були видані сертифікати, закінчився, а сам документ про щеплення щезнув з «Дії».

Так, наприклад, полтавець Єгор мав би зробити щеплення «бустерною» дозою ще до червня. Як каже хлопець, «на фоні усього того, що відбувалося, інформація про сертифікат відтіснилася кудись на задній план. І навіть зараз це не здається таким вже й важливим. Також не хочеться починати увесь процес заново, оскільки мій сертифікат вже й прибрали з “Дії”».

Але, за словами Віктора Лисака, починати процес вакцинації «з нуля» не доведеться.

«Навіть якщо ви не встигли вчасно вакцинуватися, нове щеплення вважатиметься третьою дозою. Вам треба звернутися у Центри вакцинації, де спеціалісти зафіксують інформацію про нове щеплення. Це й продовжить ваш сертифікат, який потім знову “підтягнеться” в “Дію”», — повідомив начальник обласного Департаменту охорони здоров’я.

До слова, у Департаменті охорони здоров’я кореспондентці «Полтавської Хвилі» зауважили: перед ревакцинацією слід порадитися із сімейним лікарем. Оскільки стан організму може змінитися і з'являться протипоказання.

Так, наприклад, вагітним слід уточнити у свого сімейного лікаря або у гінеколога, чи можна їм щепитися. Оскільки у багатьох випадках радять вакцинуватися вже після пологів.

poltavska-khvilia_xcwi/X4hfhD6nR.jpeg

Нагадаємо, ліки від коронавірусу вже на Полтавщині — Лунін.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар