У Полтаві актори театру створили аудіоказку для дітей

1 червня, до Міжнародного дня захисту дітей, в ОЦЕВУМі презентували аудіоказку Всеволода Нестайка «Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця».

На початку презентації показали уривок з казки. Тут були присутні актори Гоголя, Театру ляльок та Театру «На Павленках». Повну версію книжки можна переслухати онлайн.

poltavska-khvilia_xcwi/RQLvWYrnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/JU3OWLr7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/R1uoWY9ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/XwvAZY97g.jpeg

Ідея створення аудіоказки з'явилася в акторів театру імені Гоголя та працівників ОЦЕВУМу під час плетіння сіток.

«Збиралися в ОЦЕВУМі плести сітки. Оскільки ми творчі люди, просто плести сітки нам стало надзвичайно сумно. Ми вирішили, що в цих умовах можемо зробити, адже в нас актори з Полтави, Києва, Харкова. Поставити казку? А хто на неї зараз піде? А зробити аудіоказку це вже зовсім інше. У вільний час від плетіння сіток і "Арт-Галактики" бігали у студію і записували», — розповіла авторка ідеї Юлія Зірка.
poltavska-khvilia_xcwi/luPJWLrnR.jpeg
Юлія Зірка

До створення аудіоказки долучилися дев'ять людей, зокрема актори театру Гоголя, ОЦЕВУМу, Харкова та навіть зі столиці.

Головного героя казки озвучила Олександра Бондар. Вона говорить, що увійти у роль допомагали жести та життєві приклади:

«Я озвучувала Олексія, Веселесика. Це головний герой. Спочатку він каприза, а потім потрапляє в казку і в нього відбувається перетворення. Він розуміє, що таке дружба, підтримка, доброта і стає гарним хлопчиком».
poltavska-khvilia_xcwi/gK8YZL97g.png
Олександра Бондар

Режисер аудіоказки Богдан Чернявський говорить, що втілити ідею в життя намагалися якомога швидше:

«Головне було обрати матеріал. Вирішили зробити якомога скоріше, щоби продукт якомога швидше потрапив до діточок. Здається Юлія Бондар запропонувала цю казку. Я взяв того вечора казку, перечитав. Наступного дня моє завдання було прийти і переконати, щоби далі пошуки не тривали і одразу взяти цю роботу».
poltavska-khvilia_xcwi/M6JlWYrnR.jpeg
Богдан Чернявський

Наприкінці заходу серед полтавців оголосили аукціон на казку «Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця». Стартовою ціною визначили 30 грн. Під час аукціону ціна на книжку зросла до 1,5 тисячі гривень. Саме таку найбільшу суму запропонувала депутатка міськради Оксана Деркач:

«Важливо було допомогти проєкту. Тому боролася до останнього і дуже хотілося мати автографи тих, хто зробив сьогоднішнє свято до Дня захисту дітей. Вони роблять велику справу. У нас в місті понад 45 тисяч переселенців і з них 20% діти, які повинні розвиватися. Проєкт "Арт-Галактика" у цьому допомагає».
poltavska-khvilia_xcwi/fZUXWLr7R.jpeg
Оксана Деркач
poltavska-khvilia_xcwi/_T6XZLrng.jpeg

Усі кошти з продажу книжки передадуть на розвиток дитячого гуртка «Арт-Галактика». Прослухати аудіоказку Всеволода Нестайка «Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця» можна відсканувавши QR-код.

poltavska-khvilia_xcwi/WcLpmY97g.jpeg

Також учасники проєкту продемонстрували «бекстейдж» із запису аудіоказки.

 

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар