У Полтаві депутати через корупційний скандал «зарубали» фінансування Інституту розвитку міста

27 січня на сесії міської ради не вистачило голосів для проєкту програми, в якій закладені кошти на фінансування комунальної організації «Інститут розвитку міста».

Повна назва програми — «Організація підтримки та реалізації стратегічних ініціатив і підготовки проєктів розвитку Полтавської міської територіальної громади на 2021 — 2025 роки». Виконує її комунальна організація «Інститут розвитку міста». Щороку депутати закладають кошти на реалізацію програми. Так, цьогоріч обсяг фінансування становить 7,2 млн грн.

poltavska-khvilia_xcwi/AQzFwrTVg.png

Мета програми складається з 16 пунктів, зокрема передбачає реалізацію концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», залучення грантових коштів для фінансування проєктів розвитку громади.

Деякі депутати одразу заявили про чітку позицію не підтримувати програму. Тому, аби переконати у необхідності проголосувати за документ, директорка «Інституту розвитку міста» Тетяна Татаріна прозвітувала про роботу організації. Керівниця доповіла, що у 2022 році міська рада профінансувала «ІРМ» на 6 млн грн, але протягом року організації вдалося залучити до громади майже 30 млн грн.

poltavska-khvilia_xcwi/h9Weu9o4R.jpeg
Депутати на сесії

Під час доповіді Татаріна згадала про залучені гроші на капітальні, поточні ремонти 11 закладів освіти, отримані генератори та мобільні твердопаливні котли, укладену угоду з GIZ, у рамках якої планують капремонт дошкільного закладу №14, а також про виконаний перший етап проєктування тролейбусної лінії на Огнівці. Зазначимо, що на сесії депутати підтримали програму розвитку електротранспорту, в якій минулоріч закладали 20 млн грн на будівництво тролейбусної лінії на Огнівці. Хоча цьогоріч на тролейбусну лінію грошей не закладено.

poltavska-khvilia_xcwi/h5lPwrT4g.jpeg
Тетяна Татаріна

Під час обговорення згадали і про гуманітарну допомогу, яку люди отримували через «ІРМ». Директорка організації прокоментувала, що переселенцям видали понад 50 тис. продуктових наборів.

«Вся гуманітарна допомога, яка йшла у 2022 році, була через "Інститут розвитку міста". Вони приймали цю гуманітарну допомогу», — сказав міський голова Олександр Мамай.

Депутат Юрій Бражник з фракції «СН» розкритикував «ІРМ» через збільшений штат співробітників. Мовляв, від початку роботи Тетяни Татаріної штат організації штучно збільшився, а у 2021 році підприємство вважалося збитковим і лише на початку війни організація запрацювала.

«Коли почалася війна, відкрилася гаряча лінія, ви дійсно працювали. Але ви — працівники, які отримують зарплату, а тому були зобов'язані щось робити. Протягом 2022 року дійсно можете прозвітувати про те, що "ІРМ" залучив кошти, але давайте будемо чесними: багато держав ЄС допомагають містам не залежно від того, чи є там "ІРМ"».
poltavska-khvilia_xcwi/HVm9l9T4R.jpeg
Сергій Іващенко та Юрій Бражник

Бражник закликав не підтримувати програму та запропонував зменшити штат співробітників. Водночас керівниця запевнила, що штат дійсно було збільшено. У 2021 році в «ІРМ» працювали 12 людей, але у зв'язку зі збільшенням території громади до штату додали чотирьох працівників. Наразі в організації нараховується 17,5 штатних одиниць. При цьому директорка Інституту фактично визнала, що у штаті дійсно були «ліві» люди, які отримували зарплату, не працюючи там.

«Ці звинувачення, які озвучуєте щодо прибиральниць і судового процесу, який триває, ці дві людини в комунальній організації вже не працюють. Структура організації була змінена. Утворено три відділи. Наш інститут займається не лише написанням грантових заявок, але й реалізацією проєктів після отримання коштів. Адже якщо передаємо виконання на Департамент чи Управління, для яких писали ці заявки, процес зупиняється і далі нічого не реалізовується», — відповіла Татаріна на згадки судової справи «прибиральниць Мамая».

На засіданні секретар міськради Андрій Карпов запевняв, що «ІРМ» потрібна для міста, адже ця організація отримує допомогу від благодійних організацій та залучає кошти для громади:

«Сьогодні не виділяємо кошти і завтра зіткнемося з ситуацією, коли благодійні організації будуть стукатися до нас у двері і будемо думати, хто прийматиме допомогу. Завтра зіткнемося з тим, що ніхто не зможе цього робити. Подруге — економічний ефект. Витратили стільки грошей? А отримали у чотири рази більше. Я прошу підтримати. Давайте не ломати те, що працює».

Після суперечок міський голова Олександр Мамай запропонував підтримати програму, а під час голосування за бюджет громади зменшити асигнування. Програму підтримали 18 депутатів, але більшість утрималися. Тому голосів для ухвалення програми не вистачило.

poltavska-khvilia_xcwi/IApYX9T4g.jpeg
міський голова Олександр Мамай

Нагадаємо, що міська рада прийняла бюджет Полтави на 2023 рік.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар