У Полтаві для створення музею науки оцифрують фонд наукової бібліотеки

За словами т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, нині триває розробка проєкту музею науки, який планують створити на базі наукової бібліотеки імені Котляревського.

poltavska-khvilia_xcwi/y0oa8bx7R.jpeg
Наукова бібліотека імені Котляревського

Про це повідомив 28 січня т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Музей хочуть облаштувати на 1-3 поверсі бібліотеки. Проте наразі перший поверх бібліотеки займає фонд газети «Зоря Полтавщина», де зберігаються видання з 47-го року. Аби фонд не займав забагато місця, усі видання відсканують та передадуть у державний архів.

«Буде закуплено планетарний сканер, який дозволяє швидко і якісно сканувати усе, що є в бібліотеці. Хочемо зробити весь фонд оцифрованим, щоби люди мали змогу доторкнутися до видань, яким понад 400-500 років», – сказав т.в.о. голови ПОДА.

Лунін розповів, що 4-5 поверху бібліотеки буде достатньо для утримання фонду. Тому перед заступником голови Полтавської ОДА з цифрового розвитку Ігорем Панченком поставлене завдання — закупити необхідне обладнання, щоби пришвидшити оцифрування фондів бібліотеки.

«Там можна розмістити не один музей науки, а дуже багато різних напрямків. Головне правильно зробити проєкт. Ми вам його презентуємо і ви побачите, що 1-3 поверхи будуть тільки для відвідувачів, а не для зберігання фондів».

Нагадаємо, що торік Департамент будівництва оголошував тендер на проєкт реконструкції 1-2 поверхів наукової бібліотеки. На першому поверсі планували розмістити гардероб, інформаційні стенди, стелаж книжкових новинок, кавовий апарат та пуфи для відпочинку. На другому поверсі планували розмістити експонати експозиції «Музей науки», а саме:

  • «Акустика»;
  • «Дивна матерія»;
  • «Механіка»;
  • «Робототехніка і SMART технології»;
  • «Оптика й оптичні ілюзії»;
  • «Великі винаходи»;
  • «Людина».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар