У Полтаві обробили карету «швидкої» інноваційним засобом — ФОТО

29 квітня о 9.30 на базі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що на вул. Миколи Дмітрієва, 6, провели експериментальну гігієнічну обробку карети «швидкої». Для цього застосували інноваційні технології з використанням діоксину титана.

Кореспондентка «Полтавської Хвилі» побувала на заході і побачила дезінфекцію на власні очі.

«Сьогодні ми будемо наносити покриття. Його винайшла угорська компанія «Резистен». Покриття дезинфікуюче і тривалої дії. Воно вбиває всі види мікробів та вірусів, у тому числі Covid-19. Також припиняє їх поширення на поверхнях. У Європі це покриття дуже популярне, особливо в Угорщині. Під час пандемії воно вишло на світовий рівень, — повідомила Світлана Ющенко, співзасновниця та директорка з якості компанії «Дисковер», — Покриття наноситься один раз і діє протягом року. Основна діюча речовина це діоксид титану. Саме він робить це покриття фотокаталітичним. Завдяки йому на поверхні утворюються вільні радикали, які створюють перекис водню. Саме в цьому тонкому шарі вмирають всі мікроорганізми. Через те, що це покриття наноситься раз на рік, воно вартуватиме дешевше за засоби дезинфекції, які треба наносити щодня чи щотижня. Речовина не токсична ні для людей, ні для тварин».

Процес дезінфекції розпочався з того, що епідеміолог зібрав змиви з машини, аби потім порівняти результати «до» та «після».

Наступний крок — спеціалісти з компанії «Дисковер» у спецкостюмах знежирили поверхні, які потім будуть обробляти.

Покриття наносять навчені спеціалісти, у них є спецпристрої.

poltavska-khvilia_xcwi/8IMDvJrMR.jpeg
Фото: Полтавська Хвиля

Далі — один зі спеціалістів слідкує за подачею дезінфікуючої речовини в оприскувач, а інший — обробляє поверхні автівки.

Обприскують усе — від стін машини, ліжка для перевезення хворих до водійського сидіння.

Як зауважив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін, цей унікальний засіб дезінфекції вперше з усіх міст України застосували саме в Полтаві.

«Щодня для обеззараження «швидких» використовується дуже багато коштів на дезінфікуючі засоби. До нас звернулася ця компаня («Дисковер» авт.) з тим, що у них є і європейський досвід, і сертифікати від МОЗ щодо обробки диоксидом титану поверхонь. Те, що засіб діє цілий рік, дає нам вирішення двох питань: перше це безпека громадян, друге це економія значних коштів на обробку карет. Ми домовилися про те, що безкоштовно ми проведемо дослідження. Наша лабораторія та лабораторія компанії зняли змиви для проведення бактеріологічних та вірусологічних досліджень. Ми обробимо одну карету і подивимось результати за два тижні, за місяць. І будемо визначатися чи дієва ця речовина, чи захищає вона. Якщо дійсно буде підтверджений захист на практиці, а не тільки в документах, то Полтавська ОДА, Полтавська облрада буде визначатися щодо проведення тендерів на обробку всього транспорту і, можливо, контактних поверхонь в лікарнях. Також ділитимемося досвідом з іншими містами», — повідомив Дмитро Лунін.

Як зауважив Дмитро Лунін, компанія «Дисковер» запевнила: використання засобу дешевше у 20 разів за купівлю щоденних засобів дезінфекції на рік.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар