У Полтаві перевірили літні майданчики: які заклади найбільше «проштрафилися»

26 травня у Полтаві депутати міськради перевірили, чи відповідають встановлені літні майданчики по вулиці Соборності рекомендаційному листу по благоустрою майданчиків за минулий рік.

У ревізії майданчиків брали участь представники кількох фракцій: «Слуга народу», «Рідне місто» та «Свобода».

Мета заходу – скласти список претензій, пропозицій до закладів (якщо, звісно, будуть такі), сформувати їх у своєрідний звіт, який підпишуть учасники ревізії, та перенаправити його на комісію по благоустрою.

Перевірили літні майданчики по Вулиці Соборності від закладу «BeerЛога» до «Basta». Також заглянули на вулицю Стрітенська, до закладу «Димократія» – якраз із їхнім літнім майданчиком нещодавно у Полтаві розгорівся скандал.

Як документ із нормами розташування та обладнання літніх майданчиків, використали рекомендаційний лист, який створила попередня комісія з благоустрою.

Як зауважують депутати, зовнішній вигляд майданчиків змінювався протягом 2018-2020 року, і на сьогодні більшість із них підходять під загальні норми. Тобто, це легкі, тимчасові конструкції, без улаштування фундаменту та пошкодження території, де вони знаходяться. Також важливим було те, аби літній майданчик не перекривав фасади будівель, оскільки історичний центр, це і туристична приваба.

«Ми зараз можемо спостерігати зміни, які відбулися за 2018-2020 рік у зовнішньому вигляді головної вулиці Полтави. Ми тоді разом із комісією почали наводити лад у історичному центрі. Стояла задача: від «Злато місто» до Білої альтанки. Розробили і уніфікували документ рекомендаційного характеру щодо оформлення зовнішнього вигляду літніх майданчиків. Це не значить, що цей документ виступав як регуляторний акт, проте він містив збірку усіх норм, вимог і положень, які діють у місті Полтава, Законах України та здорового глузду», – розповів депутат від «Слуг народу» Вадим Ямщиков. Як він зауважив, норми зібрали, аби підприємцям було простіше адаптувати свої майданчики під загальні вимоги.

Результати перевірки

Як показала ревізія, найбільш відповідають рекомендаціям по встановленню літній майданчиків такі заклади:

  • «BeerЛога», «Valber» ( мають невелику, легку конструкцію, яка не заважає перехожим;)
  • «Рум'яний»
  • «Галушка»
  • «Тот самый Барашек»

Еталонним назвали майданчик закладу «Basta», оскільки він відповідає всім вимогам (наприклад, не має підмостку, столики розташовані прямо на бруківці, не заважає руху перехожих тощо).

Наблизилися до виконання всіх норм «Чічіков» та «Перфетто» – у першому закладі, що на головній вулиці, відстань між літнім майданчиком та будівлею становила 3 метри, а це на межі норми для безперешкодного руху перехожих. Другий заклад не на головній – 1 метр 80 см, що теж на межі норми. Їм радять прибрати один ряд столів, аби нікому не заважати.

Серед головних рекомендацій, що стосується усіх закладів:

  • звернути увагу на модульне озеленення майданчику;
  • уніфікувати навіси над майданчиком ( зокрема, не використовувати парасольки з рекламними написами алкогольних та інших напоїв тощо);
  • не виходити за тротуар, на головну дорогу.

Найбільше питань виникло до двох закладів – «Болоньєзе» та «Димократія».

Щодо «Болоньєзе» висловився депутат партії «Рідне місто» Едуард Волков:

«Це єдиний майданчик на Соборності, який нагадує вагон-ресторан або кіоск Салтівського м'ясокомбінату. Тут, навіть з урахуванням перепаду висоти, спокійно можна було виставити такі ж парасольки, стільчики і столи, поставити озеленення. Тим паче, на таку конструкцію потрібно більше коштів, ніж на створення такого затишного майданчику, як, наприклад, у «Чічіков». Також ми можемо побачити і другий момент. Конструкція розміщена на плитці, яку поклали за міський рахунок. І підприємець Євген ( мова йде про власника закладу Євгена Диканя, за сумісництвом депутата від партії «За майбутнє») не зробив нічого для догляду за нею».

Як припускає депутатка від партії «Рідне місто» Тетяна Юрченко, можливо, для Диканя це принципово – встановити такий майданчик, аби продемонструвати гарні стосунки із головою міста.

Щодо «Димократії», то тут питань у депутатів виникло не менше.

По-перше, конструкція нетимчасова, оскільки вбудована у бруківку. По-друге, не лишає майже простору для безперешкодного руху пішоходів – від майданчика до ліхтаря лише 1,5 метри.

Як ми писали раніше, власник закладу, депутат від партії «За майбутнє», Олександр Калуцький розповідав, що цей заклад – не його. А він лише здає приміщення в оренду.

«Це не зовсім мій заклад, я його здаю в оренду. Це по-перше. По-друге, усі документи та дозволи є, без них би ніхто нічого не будував. Ми подавали у міськраду візуалізацію майбутнього літнього майданчика та його розміри – все відповідає заявленому. Більше того, всі дозволи та документи ми показували жителям будинку, його управляючому та поліції, яка приїздила з перевіркою. Цей майданчик ми ставимо щороку, і кожен рік є ті, хто обурюється. Ми до цього звикли», – розповідав «Полтавській Хвилі» Олександр Калуцький

Замість висновку

«Ми побачили близько 20 майданчиків, до яких майже немає зауважень. Найбільше проблем якраз у підприємців, які є діючими депутатами міськради. Вони собі дозволяють трохи більше, мабуть тому, що їм більше треба. Але так не буде. Або для всіх або ні для кого», – зауважив Юрій Бражник, депутат від партії «Слуга народу»

На питання, чи можливо так, що вищеназвані депутати-підприємці сплачують більше податків, відповів Едуард Волков. За його словами, вони точно не є найбільшими платниками податків – навпаки, сумнівно, що вони їх платять взагалі.

Ще з рубрики: "Соціум"