Нещодавно в Полтаві перевірили зручність зупинки «Корпусний парк». Інспекцію провели Ірина Твердохліб, Світлана Яцюк і Леонід Усенко.
Днями в Полтаві перевірили на зручність зупинку громадського транспорту «Корпусний парк». Її проінспектували регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області Ірина Твердохліб, представниця осередку сліпих Світлана Яцюк та голова Полтавської обласної організації українського товариства глухих Леонід Усенко. Результати перевірки – зупинка не пристосована.
«Узагалі – ні інформації про розклад транспорту, ні карти. Я зараз тут бачу три зупинки і не можу зрозуміти, що це за три зупинки, якісь вони окремі, біля кожної зупинки зупиняються тільки автобуси або тільки тролейбуси, або тільки маршрутки. Люди, що приїхали в місто, взагалі не зорієнтуються, чому тут – три, чому вони окремі», – говорить Леонід Усенко.
Ірина Твердохліб звернула увагу на велику відстань до контактної мережі тролейбуса, через що водій не може під’їхати так, щоб людина на кріслі колісному опинилася прямо на зупинці. Також зауважила на просідання тротуарної плитки. Важливо підготувати місто до повернення військових із різними травмами, вважає пані Ірина.
«Якщо військові після поранень приходять і не можуть вільно рухатися тут, то варто нам задуматися. Тим паче це – центральна частина міста. Ми розуміємо, що зараз такий стан війни, що кожна копійка цінна й чи варто робити, чи не варто робити… Але ми тут, ми живемо тут і зараз», – говорить Ірина Твердохліб.
Світлана Яцюк, яка пересувається з тростиною, вважає, що на зупинці потрібно повністю змінити тротуарну плитку й переставити стовпчики біля транспорту. За її словами, ці стовпчики можуть опинятися навпроти дверей громадського транспорту, а це небезпечно для людей із порушеннями зору.
«Важко нам пересуватися містом. Тротуари незручні, дуже плитка попіднімалася. Тут я відчуваю, що плитка є. Тут вона знята, а цю взагалі можу палицею підняти», – описує бруківку жінка.
Учасники інспекції планують далі проаналізувати доступність зупинок і на околицях міста, там ситуація ще гірша.
Нагадаємо, на Полтавщині відремонтували житло для 150 переселенців