У Полтаві правоохоронці знайшли переплату на закупівлі спорядження для військових

У закупівлі військового спорядження, яке придбав Департамент цивільного захисту Полтавської міськради, правоохоронці знайшли переплату у 200 тис. грн.

poltavska-khvilia_xcwi/E4lXkewSR.jpeg
Ілюстративне фото

Про це стало відомо з реєстру судових рішень.

Кримінальне провадження за фактом зловживання владою (ч. 2 ст. 364 ККУ) поліціянти відкрили 8 квітня. Під час розслідування встановили, що протягом 2023-2024 років посадовці уклали договір на постачання військового спорядження за завищеними цінами.

Тендер на закупівлю провели у лютому. Під час закупівлі обмундирування очікувана вартість зменшилася з 4,8 млн грн до 2,5 млн грн. Однак Департамент скасував тендер, щоб доопрацювати документацію.

Тендер переоголосили у наприкінці лютого, але обсяг замовлення, терміни доставки та очікувану вартість Департамент не змінював. Департамент купував плитоноски, баули, підсумки для турнікета, рюкзаки для дронів, штурмові рюкзаки та інші речі.

На торги зайшла лише одна учасниця — ФОП Катерина Носкова, яка запропонувала 4,7 млн грн. Департамент уклав з нею договір та сплатив їй 4,2 млн грн. Згідно з сайтом Youcontrol, Носкова зареєстрована як ФОП з 2019 року у Полтаві. Протягом 2021-2022 років підприємниця через тендерні закупівлі постачала насоси та запчастини до двигунів.

Правоохоронці зʼясували, що замовлення відшиватиме одна з фірм, співвласником якої є син депутатки міської ради. Він є родичем переможниці тендеру. Ба більше, зображення військового спорядження для тендерної документації завантажили з сайту фірми.

poltavska-khvilia_xcwi/7su7k6wIg.png
Зображення підсумку для турнікета на сайті Def.ua
poltavska-khvilia_xcwi/za34zeQIR.png
Зображення підсумку для турнікета у тендерній документації

Проаналізувавши ціни встановили, що вартість завищена на загальну суму понад 200 тис. грн. Тому правоохоронці під час обшуків у міськраді арештували деякі документи, зокрема договір про закупівлю, накладні, виписки з рахунків. Також суд арештував підсумки виробництва фірми «Деф.юа».

Нагадаємо, що Полтава придбає пікапи для захисників за вісім мільйонів гривень.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар