У Полтаві приймають сміття для подальшого перероблення (відео)

У пункті сортування Avrora Green збирають близько 23 видів сировини, яку віддають на перероблення. Потім з матеріалу виготовляють нові товари для магазинів.

У пункті встановлено кілька баків, у яких збирають відходи. Усі вони пофарбовані в загальноприйняті кольори під кожен вид сміття: червоний — метал, жовтий — пластик, синій — папір. Окремо відсортовують PET-пляшки та кришки від них, адже вони мають різні види пластику. Також окремо сортують прозоре та фарбоване скло через різний метод перероблення.

«У нас присутній екоконсультант, який працює з 7-ї ранку до 7-ї вечора. Вони проходять спеціальні тренінги, щоб розумітися у видах сировини», — говорить керівниця проєкту Наталія.
poltavska-khvilia_xcwi/FZ4GPcSIg.png
poltavska-khvilia_xcwi/NgL9Y5SSR.png

За словами директорки з якості мультимаркетів «Аврора» Наталії Ізюмець, проєкт сортування сміття довелося розширити через брак сировини у постачальників, які виготовляють товари для магазинів з переробленого матеріалу. Наприклад, PET-пляшок переробляють у крихту, з якої можуть виготовляти елементи одягу чи господарські відра.

«Сортуємо пластик на 25 підвидів: кришки, PET-пляшки, пляшки від молочних виробів, пакети різного формату. Тетрапак у нас приймає єдиний в України переробник — це Зміївська паперова фабрика. Це такий складний процес, адже тетрапак складається з певних алюмінієвих частинок, паперу та пластику, який також відсортовується. Саме тетрапак перероблюється у вироби з папери, з полімеру і навіть у спеціальну біодомішку для асфальту».
poltavska-khvilia_xcwi/KepVEcSIg.png
poltavska-khvilia_xcwi/Mo9SP5ISg.png

Полтавка Ольга приносить до пункту PET-пляшки. Вона говорить, що сортує сміття останні два роки:

«Мені шкода нашу планету. Я тут гість і вона власник, а люди цього не розуміють. Вважаю, що люди повинні піклуватися, не думати, що живуть 50-60 років і на цьому все. Ні, після тебе будуть жити і тому повинен думати, що ти тут гість. Я не вважаю, що це складно. Мені набагато легше засунути цю пляшку у пакет, ніж викидати до побутового сміття, яке потім мені заважає».
poltavska-khvilia_xcwi/3Q5TPcISg.png

Надалі компанія планує встановити баки для сортування сміття біля магазинів. Такі смітники облаштують у 11 магазинах. Потім проєкт запровадять в інших регіонах.

Відсортоване сміття приймають за адресою: вул. Котляревського, 38/40.

Нагадаємо, що на Полтавщині хочуть побудувати п'ять сміттєпереробних заводів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар