У Полтаві пропонують декомунізувати три мікрорайони: які варіанти

Член робочої групи з перейменування та краєзнавець Леонід Булава ініціював голосування та опитування, щоб надалі декомунізувати назви мікрорайонів: «Половки», «Вороніна» та «Червоний шлях».

poltavska-khvilia_xcwi/ELaestZSR.jpeg
Половки з висоти | Фото: Avspolt16 Saagd

Робоча група відбере по кожному з мікрорайонів від двох до п'яти пропозицій, а міськвиконком подасть їх на голосування громадою на платформі ЕDEM.

«Половки»

За словами краєзнавця назва мікрорайону «Половки» є історичним та філологічним казусом. Хто запропонував цю назву в 1980-х - невідомо. Очевидно вона з'явилася тоді, коли недовга вулиця імені Івана Половки на Юрівці була продовжена до новобудови цього мікрорайону.

«На підставі архівних і картографічних матеріалів на тому місці ніколи не існувало хутора чи села з такою назвою», — каже краєзнавець

Парадокс ще у тому, що ця вулиця носить із 1930-х років ім'я більшовика. А отже, мікрорайон повинен бути перейменований, як і вулиця.

До цього вулиця Половка називалася «Коновалівська». На старовинному плані Полтави й околиць (1798 року) нинішня Пушкарівська балка підписана, як Коновалівська. Хто був той Коновал чи Коновалов — відомостей знайти не вдалося.

На сторінці «Історичні кутки і мікрорайони» Полтави Леонід Булава ініціював обговорення і збір пропозицій. Наразі для перейменування Половок з'явилися такі назви: м-н "Чумацький Шлях"; м-н "Половецький"; м-н "Гришків ліс"; м-н "Пушкарівський".

«Вороніна»

Селище Вороніна, територія колишнього передмістя Кривохатки, Ленінський р-н), перейменоване у 1960 р. на честь Вороніна Петра Федоровича (1880-1919) - першого секретаря комітету бідноти й голови ревкому в Кривохатках. Похований в селищі на вул. Тунельній.

Тому назва «Вороніна» також підпадає під декомунізацію. Як і у випадку з «Половками» Леонід Булава ініціював обговорення і збір пропозицій для перейменування.

Наразі для перейменування з'явилися такі варіанти: м-н Підмонастирський, м-н "Зелений", м-н "Кривохатки", м-н "Затишний", м-н "Занасипний".

«Червоний шлях»

Як каже Леонід Булава, назва мікрорайону "Червоний Шлях" має історію, відмінну від історії назв мікрорайонів "Вороніна" і "Половки"

Селище на Монастирській горі нове, створене в другій половині 1920-х років, тобто за більшовицької влади. Не викликає сумніву, що невелика слобода біля монастиря існувала ще в середині 17 століття.

Краєзнавець пропонує повернути мікрорайону «Червоний шлях» історичну назву «Монастирська гора».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар