У Полтаві триває свято меду (фото)

З 9 серпня поблизу зупинки Медакадемія у Полтаві проходить свято меду. «Полтавська хвиля» відвідала ярмарок і готова розказати, чим дивують пасічники області цього року.

Близько 15 яток з різною продукцією розташовані навпроти зупинки Медакадемія, на невеличкій площі перед будівлею, де нині знаходиться «Полтавський академічний симфонічний оркестр».

Мед сюди привезли з пасік Смець, Перепелиці, Плескача Олександра (село Ланни), Матюхіна (колишній Решетилівський район), Деркача, Вернигори та інших.

Продають не лише мед, а й все, що з ним пов'язано: пилок, прополіс, свічки, соти, горіхи в медові, медовуху та різні медові настоянки тощо.

Біля ятки Григорія, мабуть, найбільше ос. Він привіз мед з-під Чорноглазівки: тут і різнотрав'я, і лісовий, трохи акації та малини. Пів літра коштує 75 грн. Поруч невеликі коробочки з прополісом та сотами. На їхній пасіці понад 200 вуликів. За словами Григорія, цього достатньо для невеликого ярмарку.

Григорій

Пасіка Олексія знаходиться у Власівці та налічує понад 200 бджолосімей. На ярмарок він привіз акацієвий, липовий та соняшниковий мед. Також у нього можна придбати солодкі подарункові набори в невеликих дерев'яних діжках. Середня ціна за пів літра — 125 грн.

Олекій
«Сезон непоганий, бувало краще, бувало і гірше», — з посмішкою говорить Олексій.

Для родини Наталії бджільництво — сімейний бізнес. Її батько почав займатися пасікою в 1958 році, тепер вони з чоловіком продовжують сімейну справу в Абазівці. На ярмарок привезли мед із соняшника, ріпаку, різнотрав'я з липою, медовуху та медовий квас власного виробництва.

Наталія
«Квас із натуральних продуктів, замість цукру кладемо мед», — пояснює Наталія.

Серед іншого на ярмарку є кілька яток з глиняними виробами, фруктовими чипсами, хендмейд прикрасами.

Свято меду триватиме включно до п'ятниці, 12 серпня, з 8:00 до 17:00 на вулиці Європейській, 49.

Раніше ми писали, що дев'ятнадцятирічний полтавець організував власний сольник.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"