У Полтаві відкрили фотовиставку про російські злочини проти медіа

25 квітня на Театральній площі в центрі Полтави відкрили виставку The War Is Not Over Yet.

poltavska-khvilia_xcwi/_1jUC3E4R.jpeg

На кількох стендах зібрали інформацію про злочини росії проти українських та іноземних медійників. За даними Інституту масової інформації, наразі відомо про 509 таких злочинів з початку повномасштабної війни. Окупанти вбили 51 журналістів. Зокрема, 8 загинули під час виконання редакційного завдання. Щонайменше 17 отримали поранення.

«Ведемо список загиблих журналістів та медійників і пам'ятаємо кожного. Окрім вбивств журналістів ми фіксуємо не мало інших порушень, інших злочинів», — регіональна представниця Інституту Масової Інформації в Полтаві Надія Кучер.
poltavska-khvilia_xcwi/y4vWq3E4g.jpeg
Регіональна представниця Інституту Масової Інформації в Полтаві Надія Кучер

На стендах є імена таких журналістів як Олександр Махов, Андрій Загорулько, Віра Гірич.

«Буквально на кожному стенді є знайомі журналісти, які загинули. Ось тут, наприклад, Андрій Загорулько. Це ведучий нашого каналу, ведучий історичної програми. Він також під час повномасштабної війни загинув під Бахмутом. Ми працювали з Вірою Гірич на 1+1. Вона була нашою продюсеркою. Ракета прилетіла в її дім на Татарці. Це буквально за пару будинків від нашого каналу. Віра була волонтеркою. Вона приїхала додому на кілька годин взяти речі, щоб везти супроводжувати іноземних журналістів, показати їм, що окупанти залишили в Бучі та Ірпені. Олександр Махов, який пішов воювати і також загинув», — говорить ведуча.
poltavska-khvilia_xcwi/wzbmqqEVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/oa47q3PVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dUc733PVg.jpeg

Раніше цю виставку представляли в Києві, Вінниці та Одесі. Виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен говорить, що відкриття у Львові було спонтанною ініціативою, коли об'єдналися кілька правозахисних та медійних організацій:

«Був великий медіахаб, в якому збиралися закордонні журналісти. На той момент було понад 500 іноземних медіа зареєстровано у Львові і звідти розповідали про війну Росії проти України. Наша виставка насамперед була закликом до них і також до закордонних дипломатів. Це був такий період, коли закордонні медіа досить часто не використовували слово війна. Вони говорили про кризу, конфлікт, агресію. Було відчуття, що вони уникають слова "війна". Тому наша перша виставка була "Називайте війну війною"».

За словами голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк, виставка в Полтаві доповнена, адже щодня збільшуються кількість загиблих медійників.

«Всі люди, які з мікрофоном, камерою, в касках з написом "Преса" біжать першими за нашими ЗСУ. Вони стикаються найперші з тим горем, з тим болем, з тим жахом, який витримали люди».
poltavska-khvilia_xcwi/Z5jZ33P4R.jpeg
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк
poltavska-khvilia_xcwi/RHP7q3E4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/joX73qE4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Z-e73qPVR.jpeg

Нагадаємо, що виставка триватиме до 28 травня на театральній площі Полтави.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар