У Полтаві відкрили оновлене відділення для недоношених дітей. ФОТОРЕПОРТАЖ

Реконструкцію Полтавського міського пологового будинку та постнатального відділення завершили за рік. На роботи витратили 31,2 мільйона гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/Vn56ZQJnR.jpeg

На вході до відділення журналістів та чиновників зустрічають усміхнені лікарі. Тримаючи в руках синю стрічку, яку ось-ось мають "урочисто" перерізати посадовці, вони помітно нервують.

poltavska-khvilia_xcwi/c0ronwJnR.jpeg

У відділенні багато світла, просторо, увагу привертає яскрава різноколірна плитка на стінах.

Під оплески стрічку на вході перерізали міський голова Олександр Мамай, заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко та директорка пологового будинку Наталія Удовицька.

poltavska-khvilia_xcwi/wWcTnQJng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/cRs6ZwJ7R.jpeg

Після відкриття розпочалась екскурсія оновленим відділенням. Перша зупинка — виходжувальна кімната. Тут розташовані спеціальні бокси для недоношених немовлят, які підтримують необхідну температуру, вологість, на спеціальному моніторі відображається тиск, сатурація, серцебиття та інші життєві показники. До кожного боксу під'єднаний пристрій для відсмоктування слизу. Лікарі говорять, що він шумний, але ефективний.

poltavska-khvilia_xcwi/JImgGw1ng.jpeg

У цій палаті розташований новітній рентген-апарат, який робить знімок за лічені секунди, апарат штучної вентиляції легень, а також пристрої для перевірки слуху та зору новонароджених.

Відтепер у відділенні є кувез для транспортування недоношених діток, оснащений апаратом штучної вентиляції легень.

poltavska-khvilia_xcwi/hrvkMw17R.jpeg
«Раніше транспортувати було проблематичним, тепер же ми маємо цей бокс. Я називаю його космічний корабель, про який ми так довго мріяли», — говорить директорка пологового будинку Наталія Удовицька.

Далі заходимо в одну з палат, де недоношені малюки будуть перебувати з мамами. Тут є ліжко для мами, спеціальне ліжечко для дитини, поруч ваги і м'яке шкіряне крісло. Воно призначене для кенгурування — це метод годування немовлят, який допомагає зберегти близькість матері та дитини.

«Недоношені дітки часто не можуть самостійно їсти, тому їх годують через зонд. Мама сідає в це крісло, бере на ручки дитину і притискаючи до себе, тримає трубку зонду. Близький контакт з мамою дуже позитивно впливає на малюка, зокрема на його психологічний стан», — розповідає лікарка неонатологиня Христина Ковальчук.

Загалом, таких палат у відділенні 10. У кожній є окремий душ і туалет.

За минулий рік у міському пологовому будинку виходили 261 дитину. Для цього пристосували наявні палати, але це було проблематичною для лікарів та впливало на швидкість і якість роботи, адже недоношені діти потребують особливого догляду.

poltavska-khvilia_xcwi/CrqmGw1nR.jpeg
Наталія Удовицька
«Тепер ми готові працювати на повну потужність», — говорить директорка пологового Наталія Удовицька.

За прогнозами, відділення буде заповнене на 50-70%. За словами міського голови, перед початком проєктних робіт, провели аналіз і визначили, скільки дітей потребують такої допомоги щороку. Тому кількість палат розрахували «із запасом».

У відділенні працюватиме 21 лікар, з них п'ять — лікарі неонатологи. Вони виходжуватимуть дітей вагою від 500 грамів, які народилися не раніше 22 тижнів.

«Цей шлях був непростим, але ви його пройшли разом з нами».

Після числених подяк і вручення букетів лікарям, священник Московського патріархату провів освячення приміщення.

poltavska-khvilia_xcwi/I2bWMwJnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/E3HZGQ1nR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/arsWGwJ7R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/0eRGGwJ7g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/q-TMMw1ng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/IwLMMw17R.jpeg

Фото — Станіслав Пантелей

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар