У Полтаві знову протестували проти забудови Прирічкового парку

3 квітня об 11:00 у Полтаві знову відбувся протест щодо забудови Прирічкового парку.

Близько сотні людей зібралися біля огородженої забудовником території, поблизу готелю "Турист". За порядком слідкували представники поліції. Також організатори постійно попереджали щодо дотримання соціальної дистанції та носіння масок - у Полтаві з 3 квітня посилили карантин. Проте цих засторог майже ніхто не дотримувався. Навпаки - під час виступів активістів та депутатів шматок імпровізованої "сцени" обступали щільним колом.

Серед присутніх: представники партій "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Рідне місто", а також секретар полтавського міського голови Андрій Карпов. Також запрошували і забудовника - представника компанії Novos Development, який планує звести три 16-поверхівки на орендованій території біля парку, проте він не приїхав.

Як і на минулих зборах, які відбулися 27 березня, громада та депутати продовжили вимагати:

  • визначити межі Прирічкового парку;
  • скасувати договори оренди із забудовниками;
  • провести конкурс на розробку Концепції розвитку Прирічкового парку;
  • облаштувати зони різного виду відпочинку на території та поблизу самого парку.

Для того, аби "докричатися" до міського голови Олександра Мамая і донести йому, що саме хочуть бачити люди у цій частині міста, організатори запропонували створити карту бажань Прирічкового парку, а також написати нове звернення. Оскільки на минуле звернення-петицію, як зауважив міський голова Полтави Олександр Мамай, "не вистачило голосів депутатів".

"Дуже багато людей проти забудови і не хочуть бачити будинки біля річки. Зараз ми все робимо для того, аби парк був для людей, для всього міста. Тут варто би було встановити лавки, облаштувати зони відпочинку, можливо, створити центр розваг для дітей", - повідомила Марина Гіль, авторка петиції проти забудови Прирічкового парку.
" Ми звернулися до президента України, аби він втрутився у це свавілля, яке відбувається у межах парку. Земельні ділянки, які виділили під забудову, заходять у воду, порушуючи водні кодекси", - зауважив депутат міської ради від партії "Слуга народу" Юрій Бражник. він також додав, що і ділянку, видану під оренду, огородили незаконно.

Окрім Юрія Бражника, висловилися проти забудови Катерина Бабіч, Юлія Городчаніна.

Свою позицію виголосив і секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов. Він зауважив, що першочергово необхідно визначити межі парку. Так само вважали і спікери від "Слуг", проте реакція учасників протесту була різною. Якщо на слова депутатів від "Слуг народу" люди озивалися схвально, навіть аплодували, то Карпова не бажали слухати. Лунали крики "Ганьба". Більше того, поодинокі учасники протесту звинувачували його у голосуванні за віддачу в оренду скандальної ділянки (хоча тоді (2020 рік) Андрій Карпов не був депутатом, і не мав змогу впливати на голосування чи голосувати самому). Під час промови Андрію Карпову вимкнули мікрофон.

У особистому коментарі "Полтавській Хвилі" він зазначив:

"Попередня влада видала згоду на розробку детального плану територій. От коли цей детальний план покажуть громадськості, щоб ми взагалі розуміли, що тут буде, тоді вже і будуть обговорення. Тоді люди зможуть прийти і погодитися чи не погодитися із планом територій, подавати в суд тощо. Щодо паркану - це рішення орендарів ділянки. Теоретично, так як вони сплачують за оренду цієї ділянки кошти, вони можуть її огородити. Чи отримали на це дозвіл - треба питати у мера, - зауважив Андрій Карпов, - Я виступаю за те, аби визначити межі парку. Попередня влада нічого для цього не зробила. А якщо ми виділимо межі - то буде, чим займатися наступні роки.

Наприкінці акції активісти символічно посадили деревця - як символ того, що парк треба зберігати, а не забудовувати.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар