У полтавському музеї з'явиться перший цифровий архів

За фінансової підтримки Українського культурного фонду місцеві активісти, разом із працівниками Галереї мистецтв, взялися за створення електронного архіву робіт Миколи Ярошенка.

poltavska-khvilia_xcwi/InbiOcZnR.png

Що?

У рамках проєкту передбачено оцифрування 55 живописних полотен та 100 графічних творів художника. А також створення окремого розділу на сайті Полтавського художнього музею, за допомогою якого кожен відвідувач зможе віртуально оглянути творчий доробок митця.

Чому?

У 2020 році ми провели дослідження, яке показало, що лише 12,3% полтавців відвідують музейні експозиції, галереї чи виставки. Для порівняння, у Львові цей показник сягає 49%. У той же час 23% містян на запитання про те, як часто вони відвідували культурні інституції протягом року, відповіли: «Жодного разу, але хотів би». Це свідчить, що музейні установи можуть помітно збільшити відвідуваність за умов покращення своєї роботи та використання сучасних інноваційних інструментів для промоції. Крім того, майже половина опитаних вважають, що для культурного розвитку міста слід більше уваги приділяти захисту культурної спадщини, говорить Олександр Ткаченко, керівник проєкту, директор ГО «Центр розвитку культури».

Для чого?

Завдяки проєкту Полтавський художній музей (галерея мистецтв) ім. Миколи Ярошенка стане доступним для більшого кола відвідувачів незалежно від їх місцезнаходження. Особливо це актуально через загрози пандемії covid 19, що суттєво вплинула на роботу закладів культури.

Проєкт здійснюється ГО «Центр розвитку культури» у колаборації з Полтавським художнім музеєм ім. Миколи Ярошенка та мистецькою школою неформальної освіти «Камбала».

Всі свіжі новини Полтавщини тут: https://t.me/poltavawave

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар