У сільські школи, ФАПи і клуби проведуть швидкісний Інтернет

Заклади освіти, медицини і культури за допомогою оптичного волокна підключать до всесвітньої мережі.

У цьому році впроваджується державна програма «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості».

Відповідно до неї, у держбюджеті закладено 500 мільйонів гривень для підключення закладів соціальної інфраструктури (бібліотеки, заклади культури, медицини, освіти, ЦНАПи) до широкосмугового Інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій.

Закупівлю послуги проводять територіальні громади, а сама процедура координується Міністерством цифрової трансформації.

За кошти інтернет-субвенції до всесвітньої мережі підключатимуть заклади соціальної інфраструктури лише в селах, де відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій.

У рамках одного лоту підключаються всі заклади соціальної інфраструктури в межах одного села.

11 серпня Виконавчий комітет Кобеляцької міської ради оголосив тендер на «Послуги з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету». Очікувана вартість робіт — 1 659 655 гривень. Замовник визначив 11 лотів (сіл), які потребують високошвидкісного Інтернету.

Загалом зареєструвалися п’ять учасників: дніпровське приватне підприємство «Квантові мережі», кременчуцьке ТОВ «Науково-промислова компанія «Хоум-нет», полтавське ТОВ «Аватор ІСП», ТОВ «Центртелеком» зі Смілої Черкаської області, приватне підприємство «Перша Телекомунікаційна Компанія» із села Любимівка Дніпровського району.

30 серпня відбувся аукціон із визначення переможця. 11 лотів між собою розділили підрядники зі Смілої та Любимівки, занизивши пропозицію, у порівнянні з очікуваною вартістю, у два, три, а подекуди і майже шістнадцять разів. Лише вартість робіт у Іванівці задовольнила замовника.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар