У тролейбуси по перепустках, а в маршрутки всіх підряд — як 15 квітня їздить полтавський транспорт

З півночі 15 квітня Полтавщина офіційно перебуває у «червоній» зоні. Для Полтави мало що змінилося, адже більшість обмежень «червоної» зони тут діють ще з 3 квітня. До закритих закладів культури, ТРЦ і громадського харчування перехід у червону» зону додатково зупинив перевезення у громадському транспорті. Користуватись автобусами та тролейбусами можуть тільки працівники критичної інфраструктури та життєзабезпечення міста. Такі перепустки можна отримати онлайн.

Повний перелік людей, що можуть користуватись транспортом та інструкція з отримання перепустки.

Кореспонденти «Полтавської хвилі» зранку проінспектували як працює система перевезень у місті. Пасажирів на зупинках значно менше, ніж зазвичай. Люди, які не отримали перепусток почасти навіть не намагаються випробовувати долю. Спробували проїхатись як приватним, так і комунальним транспортом. Відтак, у тролейбусах до нового обмеження поставились по всій суворості закону: до салону впускають виключно за перепустками та посвідченнями з роботи. Журналістка видання увійшла за редакційною прескартою.

Водночас приватні перевізники подекуди про перепустки навіть не питають. Водій однієї з маршруток відверто сказав, що у зв'язку з обмеженнями пасажирів у транспорті і на зупинках і так поменшало. Тож нині кожен цінний. Маршрутки до слова, їздять напівпорожні, здебільшого тільки сидячі місця.

Аналогічна ситуація зранку у Кременчуці. Багато нарікань від батьків, які не можуть доправити дітлахів у садочки та школи. Попри вмовляння кондуктори комунальних тролейбусів відмовлялися брати «безпропускних» пасажирів. Багато людей віддали перевагу таксі. Редактор новин «Кременчуцької газети» Олег Булашев говорить, що станом на 11 ранку зростання цін на таксі в місті не помітно. Він також зазначив, що ситуація змінилася. Оскільки не всі кременчуківці встигли отримати перепустки, обмеження діють в пом'якшеному режимі.

poltavska-khvilia_xcwi/eeTpZtuMR.jpeg
фото "Кременчуцька газета"

У Гадячі ж натомість спецперепусток не вводили. Головредка «Гадяч.City» Надія Страшко говорить, міська влада вирішила до виходу з «червоної» зони повністю зупинити перевезення гадячан. Наразі автобусів на маршрутах міста немає взагалі.

poltavska-khvilia_xcwi/yvObWpuGg.jpeg
фото "Гадяч.City"

Тим часом у Полтаві діє торішній портал з замовлення спецперепусток «Я-Сервіс». Ми зареєструвалися ще вчора, утім сьогодні станом на 12 годину, «Полтавська хвиля» й досі в режимі очікування.

poltavska-khvilia_xcwi/uPFRMpXMg.png

Керівник «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев у телефонній розмові зазначив, що попри спецрежим перевезень, сьогодні на лінії вийшов увесь рухомий склад автобусів та тролейбусів.

«Ми розуміємо, що фізично ще не всі отримали стандартизовані перепустки, тому поки що кондуктори мають інструкцію брати і по перепустках з QR-кодом, і по службових посвідченнях», — зазначив чиновник.

Між тим, попри посилені карантинні заходи та червону зону полтавці продовжують ігнорувати заходи безпеки — пасажири, яким вдалося потрапити до маршруток знімають маски, або носять їх на підборідді.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар