У застосунку «Давай займемось текстом» створили гру на знання регіональних говірок

Відсьогодні у мобільному застосунку «Давай займемось текстом», що покликаний розвивати українську мову, стала доступною нова гра «Круть-верть» про регіональні говірки.

У грі також є окремий розділ присвячений Наддіпрянщині, одним із джерел для якого став словничок влучних та цікавих полтавських слів, зібраний колективом «Полтавської хвилі» та небайдужими мешканцями та діаспорянами Полтавщини.

Алгоритм гри досить зрозумілий: гравцю потрібно крутити барабани на екрані свого смартфона, щоб зібрати правильно комбінацію з літературного слова, зображення та регіонального відповідника.

Якщо виникають складнощі, то можна скористатися підказкою або придбати відповідь за вогірки: це назва ігрової валюти. Кожен рівень у грі складається з десяти завдань, з ними потрібно добре впоратися, щоб розблокувати подальші.

Окрім говірки Наддніпрянщини, у гру також додали розділи зі словами Закарпаття та Слобожанщини. Діалекти інших регіонів у застосунку поки недоступні.

«Ця гра працює в обидва боки. З нею можна перейти з говірки на літературну мову. Або навпаки. Це кожен вирішує для себе. Найголовніше те, що гра наочно демонструє, які ми всі різні — і це чудово! Вона допомагає українцям різних регіонів порозумітися та єднатися», — коментує Олег Новосад, розробник гри.
«Я дуже люблю Наддінпрянщину, це земля, де народился мої бабусі та дідусі. Я додала до гри також і ті слова, що чула від них. Ця говірка дуже затишна, влучна, подекуди дуже дотепна. У мене з нею найтепліші асоціації», — доповнює Наталя Місюк, співавторка гри, кримка Наддніпрянського походження, що переїхала до Львова після окупації півострова.

Гра безкоштовна та доступна в мобільному застосунку «Давай займемось текстом», який можна завантажити тут або скориставшись QR-кодом:

Раніше ми перевіряли, чи знають містяни полтавські діалектизми.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Культура"