У зіньківській лікарні кисень постачатимуть безперебійно

У колишній районній лікарні Зінькова встановили кріогенну ємність (газифікатор) для медичного рідкого кисню.

Він необхідний для лікування хворих із тяжким перебігом хвороб органів дихання, зокрема й коронавірусу, а також при серцевій недостатності, гострих отруєннях, застосуванні операційного наркозу тощо. Згадана ємність уміщує три тисячі кубометрів кисню. На її придбання та монтажні роботи зі встановлення безпосередньо на території медзакладу, з бюджету громади виділили 1 млн 650 тис. грн.

Раніше в цій лікарні, яка до недавнього часу мала статус районної, єдиним джерелом постачання кисню були 40-літрові балони. При таких умовах тільки за минулий місяць для потреб медустанови було використано 875 балонів!

Неважко здогадатися, скільки клопоту, зусиль багатьох людей і, відповідно, грошей, знадобилося для того, щоб їх доставляти, замінювати і обслуговувати. Ще прикріше те, що той своєрідний «балонний конвеєр» не гарантує уникнення форс-мажорних ситуацій і пов'язаних із ними ризиків. Зате кріогенна ємність, яку будуть поповнювати планово, дозволяє забезпечити допомогу киснезалежним пацієнтам безперебійно.

Останнім часом, у зв'язку з необхідністю лікувати хворих COVID-19, такі кріогенні місткості для медичного кисню на Полтавщині встановлювали зазвичай в потужних лікарнях міст обласного підпорядкування. Попри те, що Зіньків втратив статус навіть райцентру, земляки, які лікуються в провідній медустанові громади, тепер мають не тільки право, а й можливість отримувати там професійну допомогу за сучасними стандартами.

— Саме медичний кисень використовують у лікуванні пацієнтів з тяжким перебігом хвороб органів дихання (в тому числі хворих на коронавірус), серцевої недостатності, при отруєннях, для операційного наркозу, інших тяжкохворих пацієнтів. До цього часу джерелом постачання кисню для хворих слугували кисневі балони. За квітень було використано 875 кисневих балонів, кожен по 40 л, що складає 35 000 л. Встановлення кріогенної ємності дозволяє забезпечити надання медичної допомоги киснем залежним хворим у безперебійному режимі, — розповів секретар Зіньківської міської ради Сергій Хрипко.
Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар