Україна готується до холодної зими на тлі невизначеності з енергопостачанням — The Guardian

Зростають побоювання, що Росія націлиться на газову інфраструктуру країни або ще більше скоротить постачання до Європи.

Фото ілюстративне

На українців, ймовірно, чекає найхолодніша зима за останні десятиліття.

Голова державної газової компанії «Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив, що температура повітря в приміщеннях буде від 17 до 18 градусів тепла, що приблизно на чотири градуси нижче норми, і порадив людям запастися ковдрами та теплим одягом, коли температура надворі опуститься до понад —10°C взимку.

Усе залежить від того, чи міжнародні союзники нададуть Україні необхідні кошти для імпорту газу та чи не почне росія знищувати українську газову інфраструктуру або скоротить постачання газу в Європу.

«Без (західної, — ред.) фінансової підтримки нам буде не вистачати газу, і це означатиме, що ми матимемо дійсно високі ризики для (зриву, — ред.) енергосистеми», — сказав Вітренко.
«Без імпорту газу у великих частинах України відключатимуть світло», — сказав Юрій Вітренко. — З точки зору опалення, якщо у нас не буде цих 2 мільярдів кубічних метрів газу, то це означатиме, що деякі домогосподарства не отримають достатньо опалення… тому буде дуже холодно».

Україна виробляє близько 60% необхідного їй газу всередині країни, а решту імпортує з країн-сусідів ЄС за ринковими цінами. У 2014 році країна припинила купувати газ у росії напряму, хоча все ще споживає більшу частину російського газу, який надходить через Україну від постачальників з ЄС.

Ця система була розроблена, щоб зупинити росію від використання газу як інструменту впливу на Україну.

Для імпорту газу Україні потрібно близько $10 млрд. Вітренко припускає, що союзники розуміють необхідність, але він не може бути впевнений, що Україна отримає кошти, оскільки «дуже важко бути впевненим під час війни».

Тим часом у Полтаві планують облаштувати 50 пунктів обігріву, обладнаних укриттями.

Це вимушена міра на випадок аварійних ситуацій та відключення від централізованого теплопостачання.

Пункти обігріву планують обладнати на базі комунальних закладів, які мають власні укриття. Для опалення цих приміщень громаді необхідні дизельні генератори або мобільні котельні на твердому паливі.

Проте, розрахунки потреби газу можуть змінитися, якщо, наприклад, росія націлиться на будь-яку критичну газову інфраструктуру України: електростанції чи газовидобувні об’єкти. Близько 50% газових родовищ України знаходяться в Харківській області, за шість кілометрів від лінії фронту. Якщо вони або українські сховища будуть пошкоджені, Україні доведеться імпортувати більше газу.

Інший ризик полягає в тому, що росія вирішить ще більше скоротити постачання газу до ЄС, що зробить його дорожчим. росія скоротила постачання до ЄС на початку цього року, різко піднявши ціни на газ та електроенергію в деяких країнах, включаючи Великобританію.

«Світ переживає першу справді глобальну енергетичну кризу в історії», — написав минулого місяця Фатіх Бірол, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства. «Ситуація особливо небезпечна в Європі, яка знаходиться в епіцентрі потрясінь на енергетичному ринку».

Українська державна газова компанія оголосила дефолт перед кредиторами в липні, заявивши, що війна призвела до того, що багато її клієнтів не в змозі оплачувати свої рахунки. Зазвичай, сказав Вітренко, державна газова компанія України купувала б газ у ЄС і продавала його з прибутком. Але враховуючи стрімке зростання цін і безробіття, викликане війною, Україні цього року доведеться субсидувати ціни на енергоносії.

Раніше ми писали про те, що полтавців та гостей міста запрошують на «Спаський двіж. Ми вдома».


Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб оперативно отримувати свіжу та перевірену інформацію.

Ще з рубрики: "Соціум"