Уряд заборонив польоти в Білорусь та над нею

Кабінет міністрів України припинив авіасполучення між Україною та Білоруссю з 26 травня і заборонив польоти над територією Білорусі.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

«З 00 год. 00 хв 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні Уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужбі та ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів. Крім того, українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь», – повідомив Денис Шмигаль.

Державна прикордонна служба також отримала доручення припинити оформлення пасажирів, які прямують із Білорусі або в Білорусь у митних пунктах аеропортів.

«Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого уряду спрямоване на забезпечення безпеки польотів і пасажирів», наголосив Шмигаль.

Мінфраструктури уточнило, що заборона встановлюється на:

  • здійснення будь-яких видів польотів з/до між пунктами призначення, розташованими на території України та Білорусі, українськими та білоруськими експлуатантами;
  • виконання будь-яких видів польотів українськими експлуатантами у повітряному просторі Білорусі.

Читайте також: Референдум по Донбасу, другий термін і кінець Медведчука — перші результати пресухи Зеленського

Заборону введуть на підставі ч. 4 ст. 10 Повітряного кодексу України: «З метою забезпечення безпеки авіації та суспільства уповноважений орган з питань цивільної авіації може встановлювати обмеження або заборону щодо вчинення певних дій суб'єктами авіаційної діяльності або зобов'язати їх вчиняти певні дії відповідно до авіаційних правил України».

Що передувало рішенню

23 травня Білорусь підняла винищувач, щоби посадити у Мінську літак Ryanair Афіни – Вільнюс, на якому перебував колишній редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Протасевича та його дівчину арештували. У разі звинувачення Протасевича у тероризмі, йому в Білорусі може загрожувати смертна кара.

Таке затримання викликало різку реакцію світу. Польща та Литва назвали вимушену посадку у Мінську літака Афіни – Вільнюс актом державного тероризму.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар