Україна та Канада побудують спільний космодром

Космічні агентства України та Канади підписали спільну заяву про партнерство

У пресслужбі посольства України в Канаді повідомили, що 18 листопада в Галіфаксі космічні агентства підписали спільну заяву про партнерство, а 19 листопада відбулися урочистості з нагоди закладення «першого каменя» пускового майданчика.

poltavska-khvilia_xcwi/-NpyWkpnR.jpeg
Фото посольства України в Канаді

У заході взяли участь голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади, член парламенту від провінції Нова Скошія Шон Фразер, президент Канадського космічного агентства Ліза Кемпбел, міністр економічного розвитку провінції Нова Скошія Сюзан Коркум-Грік інші представники влади та бізнесу.

poltavska-khvilia_xcwi/Xz-yWzpnR.jpeg
Фото посольства України в Канаді

Спільний українсько-канадський проєкт зі створення космічного пускового комплексу в Новій Скошії є унікальним для обох країн. Проект реалізує канадська компанія Maritime Launch Services та передбачає використання українського ракетоносія «Циклон 4М». За словами Стівена Матьє, президента та головного виконавчого директора Maritime Launch Services, ринок космічних пусків демонструє постійне зростання та у майбутньому збільшиться з 400 млрд до 1 трлн дол. США. Реалізація проекту створює передумови довготривалого українсько-канадського співробітництва у космічній сфері, завантаження виробничих потужностей українських підприємств.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар