Український військовий пілот про винищувачі F-16: «Україна не може чекати, вона втрачає у боях своїх кращих льотчиків»

Український військовий пілот з позивним «Джус» дав коментар виданню Financial Times, розповівши, чому Україна потребує американських винищувачів F-16 якомога швидше.

poltavska-khvilia_xcwi/a5GTGcAVg.png
Пілот МіГ-29 «Джус». Скриншот із відео

Зі слів Джуса, який зараз керує винищувачем МіГ-29 радянського зразка, він дуже чітко відчуває застарілість цього літака під час перехоплення російських ракет. Так, пілот констатує, що 40-річний радар на його радянському літаку не був призначений для виявлення крилатих ракет або безпілотників, тому він не міг знищити ці повітряні цілі.

«Дуже сумно летіти назад і приземлятися після такого невдалого “полювання», розуміючи, що ракета летить до мети, руйнує будівлі і вбиває людей — а ти нічим не можеш їм допомогти», — зазначив 29-річний пілот.

Джус переконаний, що західні союзники повинні надати сучасні винищувачі якомога швидше, адже російські СУ-35 і МіГ-31 мають перевагу, кращі радари, а їх ракети «повітря-повітря» - більшу дальність дії.

«Ситуація для нашої авіації з кожним днем стає все гіршою і гіршою», - констатував Джус.

Він наголошує, що американські винищувачі F-16, можливу передачу яких зараз активно обговорюють у світі, мають кращі сучасні датчики, авіоніку та озброєння, ніж будь-який інший літак в українському флоті. Вони можуть використовуватися з ракетами, які мають більший радіус дії, ніж ворожі озброєння.

Зі слів пілота, Україна не може дозволити собі чекати, бо втрачає своїх найкращих льотчиків у боях. «Якщо почекати ще півроку, то дійдемо до того, що у нас будуть тільки «дідусі»-резервісти, а не молоді пілоти з хорошими знаннями й підготовкою».

Своєю чергою, деякі західні офіційні особи висловлюють сумніви щодо передачі винищувачів F-16 Україні, позаяк потрібно щонайменше шість місяців, аби навчити пілотів керувати літаком та його системами озброєння.

Як зазначає у своєму матеріалі Financial Times, винищувач F-16 експлуатують 30 країн, у тому числі вісім європейських країн-членів НАТО, що може створити серйозний потенційний пул для їх використання Україною.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар