Українським ЗМІ заборонили виправдовувати війну з росією

14 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій Росії.

poltavska-khvilia_xcwi/6Ja9S5PnR.jpeg

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, друковані ЗМІ, телебачення та радіо не мають виправдовувати, визнавати правомірною та заперечувати збройну агресію РФ проти України, яка триває з 2014 року. Зокрема, заборонено подавати російську агресію проти України як «внутрішній конфлікт», «громадянський конфлікт», «громадянську війну», заперечувати тимчасову окупацію частини української території.

Окрім цього, для ЗМІ заборонили прославляти заяви та дії осіб, які здійснюють збройну агресію Росії проти України, зокрема називати їх «повстанцями», «ополченцями», «ввічливими військовими людьми». Йдеться про:

  • осіб, які здійснювали збройну агресію Росії проти України;
  • представників збройних формувань країни-агресора;
  • нерегулярних незаконних збройних формувань;
  • озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих РФ;
  • представників окупаційних адміністрацій;
  • представників підконтрольних Росії самопроголошених органів.

Також цей закон передбачає санкції, а саме припинення в Україні діяльності партій, релігійних та громадських організацій, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності, зміну конституційного ладу, порушення суверенітету чи територіальної цілісності України, пропаганду війни чи виправдання дій РФ як країни-агресора.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар