В американських соцмережах масово розганяють вірусні фейки про Україну — BBC

BBC Monitoring повідомляє, що перша річниця повномасштабного вторгнення росії в Україну співпала зі сплеском вірусних фейкових новин про війну в соціальних мережах. При цьому, деякі публікації отримали мільйонні перегляди.

poltavska-khvilia_xcwi/TJn51hbVR.jpeg
Неправдиві пости стверджували, що особистий охоронець президента Зеленського Максим Донець (ліворуч) був його двійником. Фото: GETTY IMAGES

Так, низка американських сторінок і облікових записів ультраправого політичного забарвлення з великою кількістю підписників опублікували серію абсолютно безпідставних фейкових тверджень та теорій змов на кшталт того, що вся війна в Україні — це лише містифікація, вчинена західними ЗМІ та урядами. Нагадаємо, що такі ультраправі «псевдоактивісти» у США традиційно є прихильниками експрезидента Дональда Трампа.

При цьому журналісти BBC Monitoring помітили, що серед тих акаунтів, які поширювали найбільш вірусні пости, були ті, кого раніше забанили в Twitter, а тепер дозволили повернутися на платформу після її купівлі Ілоном Маском.

Наприклад, мільйонні перегляди у Twitter набирає фейк, що вся війна в Україні якимось чином сфабрикована, бо начебто ніхто не може надати правдиві кадри з лінії фронту. Тож такий коментатор поскаржився на «відсутність кадрів війни» у вірусному дописі, заявивши, що це «пахне шахрайством».

poltavska-khvilia_xcwi/BJX-1hb4g.jpeg

Публікацію подібного характеру помітили і в акаунті колишнього радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна, який у свій час теж підтримував Трампа.

Також в американському сегменті соцмереж розганяли фейк про пошкоджену київську багатоповерхівку. Репортери не раз детально висвітлювали наслідки руйнувань цього будинку з місця інциденту, однак у соцмережах це заперечують, показуючи фото цього ж будинку після реконструкції. Начебто, ніяких пошкоджень не було, а відновити багатоповерхівку «було б неможливо» під час триваючих воєнних дій.

poltavska-khvilia_xcwi/dfy2J2xVR.png

Цим фейком поділився, зокрема, «правий» подкастер-активаксер, чий акаунт нещодавно «розбанили» у Twitter.

Ще один дуже популярний «фейк» — відео, на якому зображено репортера новин, що стоїть серед мішків для трупів. Одне з тіл на відео начебто «рухається». Відповідно, це подається як «доказ» того, що трупів насправді грають актори, а війна в Україні — «фейк».

poltavska-khvilia_xcwi/HHB1JhbVR.png

У той же час насправді це відео взято з новини про екологічний протест у Відні щодо змін клімату. Перформенс мав підкреслити небезпеку викидів вуглецю для життя людини. Найбільш трагікомечне у цій ситуації те, що це відео вже раніше поширювали як фейковий «доказ» того, що смерті від Covid — насправді «постановка».

Також в США останніми днями розганяли російський фейк про «двійника» президента Володимира Зеленського.

poltavska-khvilia_xcwi/kN3bJ2x4g.png

За «легендою» вірусного поста, український Президент має «таємного двійника», якого помилково показали по польському телебаченню. Хоча насправді цей «двійник» — це особистий охоронець Зеленського, який не надто на нього схожий.

Фотографії, на яких цей охоронець перебуває поряд з українським президентом на публіці, можна легко знайти в мережі.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар