В Україні дозволили автоматично блокувати рахунки боржників: пояснює полтавський юрист

Міністерство юстиції надало дозвіл виконавцям накладати арешт на банківські рахунки боржників.

Про це стало відомо з наказу Мін’юсту від 23 березня.

Мін’юст вніс зміни до наказу від 16 квітня 2019 року. Зміни передбачають автоматичний арешт коштів боржників на рахунках у банках. Також зможуть блокувати рахунки неплатникам аліментів.

Юрист адвокатського об’єднання «ХІТ» Тарас Захаров розповів, що подій випадкового блокування дуже мало. Якщо рахунок все-таки заблокували, варто звертатися не до банку, в якому оформлена картка, а скористатися сервісом Мін’юсту «Реєстр боржників». У цьому реєстрі можна перевірити, який виконавець наклав арешт. Після цього варто звернутися до виконавця та дізнатися про підстави для арешту.

«Банк лише виконує рішення виконавця. Рахунок блокують автоматично і, звичайно, потрібно слідкувати за своїми боргами. Сума може бути мінімальна, наприклад, пару тисяч гривень. Але потрібно розуміти, що витрати на блокування рахунку для кредитора є досить значними. Тому за 2-3 тис грн немає резону блокувати рахунки».

За словами юриста, банк не ухвалює рішення про блокування рахунку та не може самостійно розблокувати його.

«Банку прийшов документ — він включив блокування. Якщо людина знає, що в неї є кредитна картка або інша заборгованість, то потрібно очікувати, що можуть заблокувати карткові рахунки. Якщо людина ніколи не користувалася кредитними продуктами, то можна не хвилюватися з цього приводу».

Захаров сказав, що до юристів часто звертаються люди, у яких були закриті кредитні картки, але через деякий час вони відновилися. Тому їхні рахунки блокували. Уже тоді юристи перевіряють на підставі якого документу заблокували рахунки, наприклад, за рішенням суду чи виконавчим написом нотаріуса. Згодом, юристи оскаржують рішення в суді.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Економіка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар