В Україні планують реабілітувати людей, які перехворіли на Covid-19

Міністерство охорони здоров'я розробило стандарт реабілітації для людей, які перенесли COVID-19. Наразі документ у процесі затвердження.

Про це під час брифінгу 12 квітня повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

В окремих випадках COVID-19 протікає безсимптомно, але часто розвивається пневмонія, дихальна недостатність, вражаються інші системи і органи. Це захворювання поліорганне, оскільки є ураження і ускладнення зі сторони серцево-судинної, нервової, ендокринної системи, а також проявляються в значній кількості психоемоційні розлади. Після лікування необхідне тривале спостереження для виявлення можливих ускладнень і реабілітація для відновлення функцій дихальної, серцево-судинної системи, збереження психічного здоров’я, – розповіла Микичак.
poltavska-khvilia_xcwi/35d827XGR.jpeg

Особливо це стосується тих пацієнтів, які перенесли COVID-19 у важких та середньо-важких формах.

За словами Микичак, МОЗ врахувало світовий досвід при розробці рекомендацій. Зокрема, у співпраці з Державним експертним центром створили стандарт медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19 та реконвалесцентів».

Цей стандарт надіслано для опрацювання, обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде найближчим часом погоджений в структурних підрозділах і відповідних відомствах, – додала заступниця МОЗ.

Реабілітаційну допомогу фінансуватиме держава. Для цього МОЗ звернулося із пропозицією до Національної служби здоров’я щодо запровадження нового пакету медичних послуг з реабілітації пацієнтів після COVID-19.

У МОЗ також мають визначити і затвердити мережу санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я, які зможуть надати відповідну спеціалізовану допомогу.

МОЗ доручило керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я забезпечити осіб, які перенесли середню і важку форму COVID-19, послугами з реабілітації.
А також визначити і затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема, санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування для забезпечення доступу усім пацієнтам до спеціалізованої допомоги, а також скеровувати до санаторіїв МОЗ, які наказом від 6 квітня отримали доручення приймати профільних пацієнтів, – розповіла Микичак.

Пацієнти зможуть отримувати реабілітаційну допомогу після COVID-19 за скеруванням сімейного лікаря.

Коли відповідні послуги стануть доступними, наразі невідомо.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар