В Україні покажуть документальний проєкт про ЛГБТ-пари, які щодня борються за базові права людей
На YouTube та українських телеканалах покажуть документальний проєкт Ілюзія рівності про ЛГБТ+ військових і медиків, які щодня вимушені боротися за базові права людей.
Проєкт створив Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного, передає Суспільне.
У документальному фільмі ЛГБТ+ військові та медики разом зі своїми партнерами поділилися історіями своїх життів і розповіли про роботу, службу в ЗСУ, кохання, втрати, страхи й нерозуміння, з яким стикнулися у повсякденності.
«Перш за все у фокусі проєкту людина — з почуттями, проблемами та страхами. З великою кількістю щоденної праці, волонтерства та захисту країни. Їхні історії викликають думки про розуміння об’єднання людей в Україні, а не поглиблення поділу між ЛГБТКІ+ і не ЛГБТКІ+людьми. Коли наші героїні та герої розповідали свої історії, мені було боляче і прикро разом з ними, адже, окрім того, що їм складно, як і всім українцям, вони не мають достатньо юридичного захисту у, задавалось би, банальних для інших громадян і громадянок, речах та обставинах. І почасти мають переживання за своє життя, яке не пов’язане із зовнішнім ворогом, — коментує керівниця центру Анастасія Гудима.
Дмитро Гаврилюк втратив партнера на війні. Вони були разом чотири роки. Оскільки, згідно з законом, партнери офіційно не вважалися родиною, Дмитро дізнався про поранення Олексія від його побратимів. Якби ж Гаврилюк встиг до рідної людини у лікарню, його б все одно не пустили в палату.
Ольга Оніпко — масажистка-реабілітологиня та волонтерка, її партнерки Юля (сприймає себе як небінарна особистість і просить звертатися в третій особі — ред.) — тактичні медики. Юля на війні вже втратили двох рідних братів. Ольга з Юлею мають спільне майно, однак заяву про його дарування знівелює позов до суду від сім’ї Юлі. Ольга переймається, що у разі загибелі, полону, поранення, зникнення безвісти її партнерок, вона буде безсила перед українським законом.
Герої фільму хочуть показати, що бути різними — це нормально. Також вони прагнуть привернути увагу до проблеми рівності в українському суспільстві. Для героїв документального проєкту важливо прийняття Закону про інститут реєстрованих партнерств, особливо під час війни.
Болючі історії покажуть 16 листопада, у Міжнародний день толерантності на телеканалі Суспільне Культура та YouTube каналі Першого. 17 листопада фільм можна буде подивитися на місцевих каналах Суспільного Мовлення.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.