В Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

В Україні стрімко зростає кількість захворювань на коронавірусну інфекцію. Лідерами за розповсюдженням вірусу є великі міста – Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса.

Окрім цього, високі показники заражень спостерігаються у Сумській, Житомирській та Донецькій областях, повідомили в МОЗ.

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша загорілась в новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст. Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла… Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня», – зазначив Віктор Ляшко у інтерв'ю виданню Голос Америки.

За словами Віктора Ляшка, нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей – тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований.

Від початку кампанії вакцинування в Україні як мінімум однією дозою вакцинувалось близько 20% дорослого населення. Загалом зробили понад 13 мільйонів щеплень: із них 7,5 мільйонів людей отримали одну дозу, ще 6 мільйонів є повністю вакцинованими. В МОЗ планують вакцинувати 70% дорослого населення до кінця цього року.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар