В Україні вперше закуплять ліки для дітей зі спінальною м'язовою атрофією: 1 доза — 2 млн доларів

У державному бюджеті України вперше передбачили кошти на закупівлю найдорожчих у світі препаратів, необхідних для лікування у дітей спінальної м’язової атрофії (СМА).

poltavska-khvilia_xcwi/ULuogKh7R.jpeg
Фото ілюстративне

В ухваленому бюджеті на 2022 рік передбачили 300 мільйонів гривень на закупівлю ліків для лікування СМА. Про це йдеться в Телеграмі Верховної Ради.

Спінальна м’язова атрофія — це хвороба від якої поступово слабнуть усі м’язи. Через це втрачається здатність сидіти, тримати голову, а з часом і самостійно дихати.

Врятувати дитину може ін’єкція швейцарського препарату Zolgensma, вартістю 2 мільйони доларів. Для лікування СМА використовують також препарати Spinraza та Evrysdі, однак їх потрібно вводити протягом усього життя.

«Вперше за таку кількість років збільшено в рази фінансування закупівлі ліків для людей з орфанними захворюваннями. Навіть СМА, на яку взагалі ніколи не закладалися гроші, — завдяки ухваленню закону 300 мільйонів додали», — зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Михайло Радуцький у коментарі журналістам.

Ми писали раніше, що маленька полтавка з вродженою вадою мозку потребує допомоги.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар