В Україні впроваджуватимуть полтавську програму реабілітації воїнів разом із сім'ями

Програма соціального відновлення ветеранів за 2,5 млн грн з обласного бюджету вперше в Україні запущена на Полтавщині. Про це на сторінці у фейсбуці повідомив нардеп Олег Кулініч.

poltavska-khvilia_xcwi/GVZIygkSg.jpeg

За його словами, щоб ця програма тривала і розвивалася на рівні Полтавської області та її громад, а також масштабувалася на всю державу потрібно працювати з Кабміном, безпосередньо залучати Міністерство фінансів та профільний комітет Верховної Ради.

До співфінансування проєкту також долучилися Миргородська, Решетилівська, Зіньківська та Котелевська громади.

Такий формат реабілітації вибрали, бо на війні страждає не лише фізичне та психічне здоров’я захисників, страждають і їхні стосунки, дружини, діти, які несуть на собі дуже важкий тягар постійних переживань і відсутності спілкування. А у випадку отримання ветераном важких травм чи інвалідності, всій сім’ї фактично необхідно заново вчитися багатьом речам і звикати до нових обставин.

«Напередодні відвідали захисників та їхні родини, отримали від них "зворотний зв'язок” за результатами програми. Всі вони поїхали додому в найкращому настрої, з позитивними враженнями, а час провели з користю для здоров’я та сімейних стосунків. Захисники, їхні дружини та діти протягом перебування постійно працювали з фаховими психологами Міноборони, отримували реабілітаційні процедури та медичний супровід. Основне, що зі схваленням відзначають вони — програма розрахована саме на сімейний формат», — каже Кулініч.

Надалі у програмі збираються використовувати досвід інших країн, зокрема Ізраїлю, який перебуває у стані війни десятками років. Провели на цю тему не одну зум-конференцію з їхніми фахівцями, і ці матеріали теж обов’язково ляжуть в конкретні напрацювання.

Всю проблематику обговорювали під час зустрічі з міністеркою соціальної політики Оксаною Жолнович, директором Департаменту гуманітарного забезпечення Міноборони Назимом Агаєвим, головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким, головою Полтавської ОВА Дмитром Луніним, головою ГО «Коліщата» та моєю помічницею Тетяною Усик, яка безпосередньо курує цей проєкт, головами громад області, представниками місцевого самоврядування.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар