В Україні зафіксували перший випадок зараження «Кракеном»

В Україні вперше виявили випадок інфікування новим штамом підвиду COVID-19. Його назвали «Кракеном».

poltavska-khvilia_xcwi/qp5qaYoVR.png
Фото ілюстративне

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Як зазначили у міністерстві, на новий підвид штаму коронавірусу «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен», захворіла людина із Сумської області, яка не пройшла курс вакцинації.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом», – йдеться у повідомленні МОЗ.

Фахівці дійшли висновку, що цей штам є більш небезпечним та сприятиме поширенню захворювання, тому у МОЗ наголосили на необхідності вакцинації.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • Л
    Лілія
    28 січ.
    Погана новина, бо в мене такий імунітет, що хворію постійно. Коронавірусом вже двічі перехворіла, і це при тому, що робила щеплення. Ще й наслідки хвороби залишилися - хворе серце, зараз лікуюся у кардіолога в Білій Церкві https://klinika-bilacerkva.com.ua/kardiolog/ потрапила до дуже гарного лікаря, але як війна закінчиться, повернуся додому у рідний Харків. Сподіваюся, там теж знайду хорошого лікаря-кардіолога.
    Відповісти