Вакцинованим освітянам платитимуть більше: як відсьогодні працюють полтавські виші
З 8 листопада роботодавці низки галузей мусять відсторонити від роботи невакцинованих працівників. Серед інших у переліку й освітяни. Як буде відбуватись цей процес та як обстоять справи у полтавських вишах — далі в матеріалі.
20 жовтня Уряд ухвалив зміни до постанови № 1236 (про встановлення карантину). Згідно з ухваленими змінами, з 8 листопада роботодавці зможуть відсторонити від роботи не вакцинованих працівників:
- навчальних закладів;
- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів.
Відсторонити від роботи зможуть працівників, які відмовляються або ухиляються від вакцинації. Однак зміни в постанові не стосуються людей, які мають протипоказання щодо щеплення від коронавірусу. Для цього необхідно надати медичний висновок про наявність протипоказань до щеплення. Від 8-го листопада відповідне заключення лікаря має стати доступним у додатку Дія.
За інформацією Міністерства, керівники мають замінити відсторонених педагогів на інших викладачів. Також працівникам можуть встановлювати заохочувальні виплати.
Коронавірус і освіта
4 листопада директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак розповів, що 80–90 % освітян уже вакциновані. Деякі працівники навчальних закладів надають довідки про неможливість вакцинації через проблеми зі здоров’ям. Однак відповідні довідки вивчає Департамент.
«Ситуація з вакцинацією освітян покращується. У мене не вкладається в голові, як може вчитель-педагог використовувати недоказову базу й говорити, що вакцинуватися не треба. Є відповідні накази МОЗ, коли і при яких випадках не можна вакцинуватися. Коли говорять, що при онкології не можна робити щеплення — це абсурд», — сказав Лисак.
Станом на 8 листопада в області не вакцинувалися 1 тисяча 895 освітян. У закладах загальної середньої освіти невакциновані 828 працівників:
- 367 — у Полтавському районі;
- 101 — у Кременчуцькому районі;
- 160 — у Миргородському районі;
- 200 — у Лубенському районі.
У закладах дошкільної освіти невакциновані 400 працівників:
- 158 — у Полтавському районі;
- 73 — у Кременчуцькому районі;
- 54 — у Миргородському районі;
- 115 — у Лубенському районі.
У закладах позашкільної освіти не вакцинувалися 52 працівники:
- 16 — у Полтавському районі;
- 13 — у Кременчуцькому районі;
- 9 — у Миргородському районі;
- 14 — у Лубенському районі.
Наразі деякі ЗВО області навчаються дистанційно. Наприклад, до 15 листопада триватиме онлайн навчання в Полтавському аграрному державному університеті. За словами ректорки університету Валентини Аранчій, після наради в навчальному закладі, рекомендували вакцинуватися не лише педагогам, а й студентам.
У Полтавському університеті економіки й торгівлі триває очне навчання. Ректор університету Олексій Нестуля розповів, що в навчальному закладі з-поміж викладачів невакциновані близько 12 людей. Якщо невакцинованих викладачів відсторонять, то курси зможуть читати інші педагоги, які працюватимуть на умовах погодинної оплати.
«Є 2–3 онкохворих в університеті, які проходять специфічне лікування не сумісне із вакцинацією. Щодо студентів, то близько 55% готові до щеплення або вже вакцинувалися. І 45% студентів, які вагаються або проти», — розповів пан Олексій.
Також на дистанційному навчанні перебуває Полтавський національний педагогічний університет. Ректорка навчального закладу Марина Гриньова сказала, що майже 100% викладацького складу в університеті вакцинувалися. Не щеплюються від коронавірусу за власним бажанням або через проблеми зі здоров’ям 2–3% освітян.
Нагадаємо, що освітяни просять не відсторонювати невакцинованих працівників ще місяць
Також полтавці можуть уникнути покарання за підроблений сертифікат вакцинації від COVID та скористатись амністією, але недовго, позаяк незабаром правоохоронці планують посилити штрафи за несправжні сертифікати.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.