Великдень: як святкують православні християни
2 травня православні християни відзначають одне із найбільших свят у році – Великдень. Воно пов'язане із Воскресінням Христа та своєрідним«воскресінням» природи після зимового сну.
Історія свята
На території сучасної України святкувати Великдень почали ще наприкінці першого тисячоліття – одразу після прийняття християнства. Свято збігалося із весняним рівноденням, тож для слов'ян того часу воно мало подвійний сенс: відродження Ісуса Христа та пробудження природи.
Щодо самого Великодня, то, за біблійними сюжетами, саме цього дня Ісус Христос воскрес із мертвих. Його «пробудження» відбулося рано вранці і супроводжувалося сильним землетрусом. Землетрус виник через янгола, який відвалив камінь від гробу Господнього. Першими, хто дізнався про Воскресіння Господнє, були жінки-мироносиці, які прийшли до гробу Господнього намастити тіло Ісуса пахучими оліями. Марія Магдалина, діва Марія, мати Якова та Соломія побачили замість тіла пусте місце. І тоді їм явився янгол і сповістив про Воскресіння.
Походження назви
Існує кілька варіантів походження назви свята. Один із них – це повір'я у те, що під час Воскресіння дні, набагато довші за наші теперішні. Як свідчать легенди, одна доба тривала, як сім сучасних.
Саме тому і Великдень.
Інші назва свята – Пасха– бере початок у Старому Заповіті. Саме там свято Пехас – це свято виходу ізраїльського народу із єгипетського рабства. І теж означає своєрідне відродження.
Великдень: традиції православних
У переддень Великодня прийнято причаститися і сповідуватися – вважають, це остання можливість духовно очиститися, так би мовити, логічне завершення Великого посту.
Опівночі настає один із урочистих моментів свята: священик має сповістити «Христос воскрес!» і почути у відповідь: «Воістину воскрес!». Далі триває служба, опісля якої священик має тричі обійти церкву. А після цього – святити великодні кошики.
Цього дня обов'язково треба з'їсти свячену паску і яйце. Також вже можна їсти м'ясо, сир,ковбаси.