ПЦУ наклала санкції на депутата-священника Олександра Дедюхіна

Єпархіальна рада Полтавської єпархії Православної церкви України обмежила богослужіння свого священника — депутата від Євросолідарності Олександра Дедюхіна. В повідомленні на сайті єпархії йдеться про численні порушення священником-блогером норм християнської моралі.

Нагадаємо, один із останніх постів священника Олександра Дедюхіна був присвячений темі абортів. У своєму дописі священник-депутат некоректно висловився про жінок. Мовляв, вагітність – завжди усвідомлений наслідок прийнятих жінкою рішень. «Сучка не схоче — кобель не скоче» зазначив Дедюхін у своєму пості в соцмережі Фейсбук.

Така риторика викликала неабиякий суспільний резонанс, а також негативні відгуки у національних та міжнародних ЗМІ. Відтак Єпархіальна рада розглянула ситуацію, що склалася.

Нагадаємо: у декларації депутата-священника Дедюхіна нещодавно з'явилася нова квартира та кілька земельних ділянок. За словами священника, це подарунки вдячних парафіян.

У повідомленні також сказано, що блогерська діяльність політика-отця неодноразово була причиною обговорень, адже це не єдине його висловлювання, яке суперечить принципам православної церкви. Тому Єпархіальна рада УПЦ ухвалила низку колегіальних рішень:

1. Тимчасово, до 19 серпня 2021 року, відсторонити настоятеля Свято-Миколаївської релігійної громади м. Полтави прот. Олександра Дедюхіна від звершення Божественної Літургії.
2. Поставити перед прот. Олександром Дедюхіним вимогу припинити до 6-го вересня 2021 року будь-яку публічну діяльність у соцмережах. В подальшому таку публічну діяльність він може провадити виключно в межах норм християнської моралі та пастирської етики.
3. Рекомендувати прот. Олександру Дедюхіну на час дії заборони обміркувати свою позицію щодо вибору — залишитися священнослужителем Православної Церкви і провадити свою пастирську діяльність згідно до церковних правил та присяги священнослужителя, чи обрати шлях світського політика та блогера.
4. В разі повторення вищевикладених порушень керуючим єпархії має бути накладено суворіші канонічні покарання, або ж справу слід передати на розгляд Священного Синоду Православної Церкви України.

Примітка: Пост, через який розгорівся скандал наразі вже недоступний. Спочатку автор видалив з нього особливо різкі висловлювання, а станом на вечір 7 червня з його сторінки зник і сам допис.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар