Верещук: росіяни знову обстріляли гуманітарний коридор з Градів, в Маріуполі застрягло понад 700 іноземців

Віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що окупаційні війська знову зірвали евакуацію з Маріуполя, обстрілявши гуманітарний коридор з Градів. Вона зазначила, що у фактичному полоні в заблокованому місті сьогодні опинились не лише українці, але й понад 700 іноземних студентів

Текстова версія:

Росіяни знову зірвали відкриття гуманітарного коридору в Маріуполі, про який ми домовились вночі. Збір мав статись о 9:00. На жаль, приблизно о 9:20 почався обстріл Градами. Гуманітарний коридор так і не запрацював. Ми організували гуманітарний конвой, який мав приїхати з Запоріжжя до Маріуполя. Вісім вантажівок з продуктами та медикаментами. 30 автобусів, які мали допомогти вивезти дітей, жінок і людей поважного віку. Всього цього не сталося. Росіяни знову цинічно обстрілювали шлях, яким мав рухатись наш гумконвой. Я змушена констатувати, що сьогодні ми знову не змогли відкрити коридор через обстріли з боку росіян.

Окрема проблема іноземних студентів — це понад 700 громадян Індії, Китаю, Пакистану, Туреччини та інших, які сьогодні страждають від обстрілів, холоду, голоду разом з українськими студентами та всіма мешканцями Маріуполя. В мене питання до посольств та органів влади цих країн: ми всю ніч мали з вами листування щодо того як врятувати та евакуювати ваших громадян.

Чому ж сьогодні ви лідери світових держав, бачачи як вбивають і знущаються з ваших громадян, не можете об’єднатись і сказати путіну, що так не можна. Вкотре намагаючись щось примирливо один одному пояснити. Поясніть це матерям тих студентів, які сьогодні чекають їх додому і не можуть зрозуміти, чому їхні держави, які вважають себе великими й сильними державами, не можуть їх врятувати.

Я вкотре повторюю. Ми передавали РФ інформацію про те, що в колоні, яку ми формуємо з Маріуполя до Запоріжжя, знаходяться іноземні громадяни. Панове, що ми будемо робити?

Ми будемо закликати світ сказати чітке «Ні» такій агресії путіна, яка убиває вас, шановні громадяни вільного світу. Ми маємо разом сказати «Так» гуманітарним коридорам, бо це потрібно, щоб врятувати життя ваших громадян. Зробімо все, щоб завтра ці коридори запрацювали. І не тільки в Маріупольському напрямку. І не тільки тому, що ви хочете врятувати своїх громадян. Наші громадяни страждають. Ми всі сьогодні страждаємо.

Візьміть себе в руки і працюйте на те, щоб путін зупинився. Зупинити його можемо тільки ми всі разом. Як тільки ми це зрозуміємо, війна припиниться.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар