Верховна Рада прийняла скандальний закон про містобудування — що з ним не так

Реформа містобудування в Україні стартувала. Верховна Рада підтримала законопроєкт №5655 про зміну підходів до містобудування.

poltavska-khvilia_xcwi/mva1GDcVg.jpeg

Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України.

У повідомленні йдеться, що прийнятий закон передбачає максимальну цифровізацію процесів та автоматизацію дій з надання необхідних дозволів.

Що цей законопроєкт забезпечуватиме прозорість, відкритість та ефективність, те що необхідно при масштабній відбудові інфраструктури. Зокрема:

— Усі етапи будівельного процесу фіксуватимуться в Державній електронній системі у сфері будівництва.

— Буде мінімізовано «людський фактор», зокрема деякі рішення з надання дозвільних документів формуватиметься без жодної участі людини.

— Кожне рішення учасників процесу будівництва, які зареєстровані в е-системі, лишатиме персоніфікований цифровий слід. Отже, кожен учасник процесу, який вчинив незаконну дію, буде ідентифікований та притягнутий до відповідальності.

Хвиля критики

Мер Києва Віталій Кличко на своїй сторінці Telegram заявив, що цей законопроєкт повністю нівелює контроль міст за будівництвом, створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок. А тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування.

Мер Дніпра Борис Філатов також розкритикував законопроєкт. Мовляв, що в основу цього документу «закладена величезна та цинічна брехня, бабки забудовників та бажання наплювати на місцеве самоврядування». За його словами творці закону обманюють західних послів та маніпулюють з НАЗК.

Київський архітектор та 3D-художник, а також військовослужбовець ВМС України Єгор Штефан у відео заявив, що запропонований законопроєкт про містобудування суттєво зменшить права архітекторів, громад, міста впливати на архітектурні та інженерні рішення в новобудовах.

Петиція про вето

На сайті Президента України 12 грудня опублікували петицію, яка на вечір 13 грудня набрала вже близько половини голосів. У ній йдеться, що законопроєкт №5655 призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам'яток великими забудовниками. Тож в ній пропонують накласти вето й не дати, щоб скандальний закон підписав президент.

«Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та пришвидшення будівництв фактично розв'язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництв та документації за цим проєкт можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується. Окрім цього пропонується створити "Містобудівну палату" при Міністерстві розвитку регіонів, повноваження якої дуже схожі з сумнозвісною "Тендерною Палатою"», — йдеться у повідомленні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • Р
    Руслан
    14 груд.
    Ну да как это такие бапки мюи мими меров
    Відповісти