Відсутність світла не відмовка — огляд коворкінгів Полтави

Кілька років тому коворкінги стали чимось новим для Полтави. З часом про них забули. Тепер, коли у містян почали вимикати світло, дедлайни на роботі горять, а пошук робочого місця перетворився на справжній квест з перебіжками від кав'ярні до кав'ярні, всі знову загадали про заклади для робочих і ділових посиденьок.

Ми пройшлися містом, дізнались, де можна попрацювати без огляду на вимкнення електроенергії, попитали скільки це коштує і навіть знайшли безкоштовну альтернативу бізнес-пропозиціям.

poltavska-khvilia_xcwi/TjC4LI04R.jpeg

Коворкінг отримав нове дихання

Загалом у Полтаві нарахували п'ять коворкінгів. Деякі схожі на затишні кав'ярні. Дехто з власників створює більш робочу, офісну атмосферу. А, наприклад, «Світло є» ще готуються до відкриття.

Власники намагаються підготуватися до різних сценаріїв, аби не втратити клієнта: закуповують генератори, підключають різних провайдерів, а за можливості купують «Старлінки».

poltavska-khvilia_xcwi/PjjGY4A4g.jpeg

Перевірити ціни та графік роботи завжди можна у соцмережах та на сайтах коворкінгів:

Комфортна «Френдзона»

Де: вул. Лідова, 10

Коли: з 09:00 до 20:30

Скільки: 70 грн година, 250 грн день, 3000 грн місяць.

Це простір для роботи та антикафе водночас. Тут можна попрацювати, організувати тренінги або пограти у настільні ігри разом із друзями. Коворкінг знаходиться прямо в центрі міста на вул. Лідова, 10.

«Відновили роботу з 1 листопада. Раніше тут були інші власники. Я так розумію, був зовсім інший формат, адже тоді коворкінг був не такий популярний», — розповіла власниця коворкінг-антикафе «Френдзона» Марина.
poltavska-khvilia_xcwi/PJGUUNAVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/h3c8UHA4g.jpeg

Територія коворкінгу невелика. Але власники розділили площу на три окремі кімнати: опенспейс для роботи, конференц-зала та ігрова. У першій кімнаті є 30 робочих місць. Конференц-зала дещо менша та вміщує до 12 людей. У ній можна проводити семінари, тренінги. В останній, ігровій кімнаті, можна відпочити — пограти в настільні ігри, ігрові консолі або ж зібрати компанію на день народження.

«Френдзона» працює у форматі коворкінгу з 09:00 до 18:00. Опісля відвідувачі можуть продовжити роботу. Проте гостей попередять, що можуть розпочатися інші заходи, які заважатимуть роботі. Хоча завжди працює окрема кімната, в якій можна залишитися з роботою сам на сам.

«Думаю саме через відключення світла коворкінги набули популярності. Це такий поштовх, який змушує людей приходити і працювати».
poltavska-khvilia_xcwi/RnLUUN04g.jpeg
Власниця «Френдзони» Марина
poltavska-khvilia_xcwi/AFiEQN0VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/6UDPQNAVg.jpeg

Власниця розповідає, що світло вимикають рідко, але про всяк випадок коворкінг забезпечений генератором. «Старлінку» в закладі немає. Доступ до інтернету повністю залежить від провайдера, який підключає акумулятори під час довготривалих відключень.

«З 09:00 до 13:00 постійно телефонують і бронюють місця на наступні дні. І нам так легше. Тоді розуміємо кількість людей, яка в нас буде. Завжди зберігаємо місця для клієнтів, які мають абонементи. Іноді приходять люди, які просяться на кілька годин», — каже власниця.

До коворкінгу приходять учні та вчителі. Наприклад, вчителька англійської мови проводить заняття протягом 3-4 годин. Однак для навчання зазвичай надають ігрову кімнату.

«Зробили деяку знижку у погодинну оплату для вчителів. Заохочуємо навчальний процес. Тобто можна і працювати, і навчатися, і грати, і проводити майстеркласи».

У ціну входить не лише робоче місце, а й чай, кава, вода. Окремо на барі можна придбати снеки та перекуси.

poltavska-khvilia_xcwi/pGewUNAVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/ngplUH04g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/fLPl8HAVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/rxiuUH04R.jpeg

Типовий офіс: коворкінг Work.plt

Де: вул. вул. Європейська, 10

Коли: з 09:00 до 18:00

Скільки: 4000 грн місяць

Цей коворкінг відкрився нещодавно — 9 січня. До закладу легко дійти та доїхати. Від найближчої зупинки 1100-річчя Полтави до робочого місця — хвилина.

poltavska-khvilia_xcwi/1firUH0Vg.jpeg

Наразі Work.plt співпрацює з компаніями. Одній з організацій коворкінг надав одразу 20 робочих місць з 28. Власник Антон говорить, що фрілансери та інші працівники також зможуть орендувати місце для роботи. Для цього введуть абонементи на певну кількість годин, але без фіксованого місця:

«Буду продовжувати розвивати вільні місця для роздрібних клієнтів. Але поки що інфраструктура для звичайних клієнтів не налаштована».
poltavska-khvilia_xcwi/d6c9UHA4R.jpeg
Власник коворкінгу Антон

Щоб відключення світла не відволікало від роботи, у коворкінг придбали генератор та «Старлінк». Також ноутбуки можна підключити до інтернету від провайдера. Надалі хочуть під'єднати окремого провайдера, який працюватиме протягом 10 годин блекауту.

«Через відключення електроенергії та довгу дистанційну роботу у зв'язку з коронавірусом, я як програміст, теж зіткнувся з проблемою, що вдома немає світла і не можу працювати. Тому зараз суперважливо для програмістів і для всіх, хто працює у фрилансі, знайти робоче місце», — Антон пояснює, чому зараз коворкінги набули популярності.

Під час роботи можна заварити кави, а їжу покласти до холодильника, а за потреби розігріти у мікрохвильовці.

У планах власника збільшити приміщення та зробити ще одну залу.

poltavska-khvilia_xcwi/6lmCUNAVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/vcdjUHAVg.jpeg

Коворкінг від держави — «Дія»

Де: вул. Соборності, 45

Коли: з 10:00 до 20:00

Скільки: 100 грн година, 300 грн день, 3000 місяць

Коворкінг працює біля облдержадміністрації, в сучасній будівлі центру «Дія». На третьому поверсі є дві локації — опенспейс та конференц-зала. Приміщення обладнане робочими місцями для 11 людей.

poltavska-khvilia_xcwi/KclC8H0Vg.jpeg
«У перший день блекауту безкоштовно надавали робочі місця, але за донат у фонд "Повернись живим". Вже потім почали облаштовувати зону коворкінгу», — каже адміністраторка центру «Дія» Олександра.

Команда коворкінгу готова до будь-яких відключень світла, адже працює генератор та «Старлінк». Окрім цього облаштована кухня з холодильником, чайником, мікрохвильовкою та посудом. Згодом планують відкрити кав'ярню.

poltavska-khvilia_xcwi/pXZq8H0Vg.jpeg
Адміністраторка центру «Дія» Олександра
poltavska-khvilia_xcwi/iZTq8HAVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/Hyx68NA4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/OUR68H04R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/9tV68H04R.jpeg

Бібліотеки як альтернатива коворкінгу

Довгий час до бібліотек приходили лише за літературою, наприклад, взяти художню книжку на вечір або наукову для підготовки до екзаменів. А відтепер — це ще простір для роботи. Якщо коворкінг коштує чималих грошей, то в бібліотеці відвідувачам варто лише зареєструватися. Хоча насправді бібліотекам важко конкурувати із приватними коворкінгами у рівні комфорту й кількості послуг.

Бібліотека-філіал №4

Де: вул. Європейська, 141

Коли: у будні з 08:00 до 17:00

poltavska-khvilia_xcwi/lRcRwN0Vg.jpeg

Бібліотека розташована у багатоквартирному будинку неподалік зупинки пров.Чайковського. Простір закладу невигадливий. Кілька років тому інтер'єр відійшов від радянського ремонту. Тому тут не знайти важкі дерев'яні столи, тверді стільці, гардини на вікнах. Навпаки тепер у приміщенні стоять меблі-трансформери, прості, але сучасні комп'ютерні столи, м'які крісла та жалюзі на вікнах. А навпроти робочих місць або у закутках стоять книжкові полиці.

«Десь у 2019 році подали проєкт і виграли 500 тисяч гривень. Управління культури допомогло нам із ремонтом. Усі меблі, техніку закупили за ці кошти. Меблі шукали самі», — розповідає завідувачка бібліотеки Ганна Панюта.
poltavska-khvilia_xcwi/mMpzQNA4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YMLkwHA4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/jHlWQN04g.jpeg

Перша зала створена як трансформер, каже завідувачка. Тому простір можна швидко адаптувати під різні потреби: коворкінг, конференц-зала, читальна зала чи приміщення під дитячі гуртки.

«Коли приїжджають письменники, то виставляємо стільці, щоб було зручно гостям. Про такі великі зустрічі попереджаємо читачів».

На території всієї бібліотеки працює WiFi-зона. Тому для роботи можна обрати будь-яке зручне місце. Відвідувачі без власних девайсів можуть сісти за будь-який з п'яти комп'ютерів. Усі послуги бібліотеки, окрім ксерокса, безплатні. Потрібно лише зареєструватися.

«Якщо електроенергії немає, то люди йдуть до нас, бо світло працює весь час».
poltavska-khvilia_xcwi/lLAmQNA4R.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/bMPmwN04R.jpeg

Бібліотека Гончара

Де: вул. Олеся Гончара, 25а

Коли: з 09:00 до 17:00 (субота вихідний)

poltavska-khvilia_xcwi/wLkZQNA4g.jpeg

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара знаходиться навпроти 1-ї міської лікарні. Доїхати сюди можна на громадському транспорті — зупинка 1-а МКЛ.

Ця двоповерхова бібліотека майже не відрізняється від інших. Хоча є більшою за попередню. Усередині кілька читальних залів з рядами столів зі стільцями та книжковими полицями. На другому поверсі за скляними дверима комп'ютерна зала з чотирма робочими місцями. Ще кілька комп'ютерів в залі технічної літератури. Загалом вісім місць із комп'ютерами. Сучасність техніки під сумнівом, а тому краще брати власні ноутбуки чи планшети. Оскільки Wi-Fi зона працює всюди, то працювати можна в будь-якій залі.

«Хтось приходить вчити уроки, хтось писати роботи. Звичайно черг немає, але люди приходять. Людям певною мірою потрібно перезавантаження, а тому приходять за книжками. Але приходять і за комп'ютерними послугами», — розповіла директорка бібліотеки Світлана Сичова.
poltavska-khvilia_xcwi/VjAWwNAVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/bhJ7QHAVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/VTyMwN0VR.jpeg

Також для бібліотеки придбали генератор. Але він розрахований лише на час роботи «Пункту Незламності», який поки що не відкрили. Тому попрацювати під час відключення світла не вдасться. Хоча бібліотека розмірковує над придбанням «Старлінку».

«Цьогоріч розпочали співпрацю з Італійською неурядовою компанією фонду та громадською організацією, щоб на базі бібліотеки створити цифровий навчальний центр. Це зал, в якому буде нова техніка, ноутбуки, комп'ютери та інші гаджети для забезпечення інклюзивного сучасного доступу дітям».

У бібліотеці тариф на комп'ютерний центр дешевий: 2 грн/год. Ба більше, переселенцям та іншим пільговим категоріям послуга безплатна.

poltavska-khvilia_xcwi/a3jnQH0VR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/tOWVwNA4R.jpeg

Коворкінги мають одразу кілька переваг над бібліотеками. По-перше, більшість закладів розташовані у центрі міста. Тому можна швидко доїхати до роботи. Ба більше, робоче місце можна забронювати протягом дня, у будь-який час. Хоча погодинна оренда коштуватиме значно дорожче, ніж оформити абонемент одразу на місяць.

Бібліотеки також можна розглядати як місце для роботи. Хоча варто пам'ятати, що більшість розташовані в мікрорайонах міста, а тому витратите більше часу на поїздку. Утім у бібліотеках значно більший простір, а тому завжди можна знайти безкоштовне місце для роботи. Хоча в будь-який час можете зіткнутися з проблемою відключення світла та відсутністю інтернету, адже комунальні заклади не забезпечені генераторами й «Старлінками».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар