Вініри та люмініри: чим відрізняються, що краще вибрати

Найважливішою деталлю для посмішки, що підкорює серця, є рівні білі зуби. Тому за красою посмішки слід починати стежити ще з юності. Однак не всім людям пощастило мати гарну посмішку. Зуби можуть скривитися ще в дитинстві, а жовтизна – стати особистою особливістю, з якою нічого не вдієш. Але, на щастя, в умовах сучасності стоматологи навчилися справлятися з цими проблемами, дозволяючи кожному, хто бажає створити справжню посмішку знаменитості. Вініри та люмініри стануть надійними помічниками у цій справі.

poltavska-khvilia_xcwi/SMibmDAVR.jpeg

Що таке вініри та люмініри

Перше, що треба відзначити – вініри та люмініри – це різновиди протезів, які на цю мить лідирують в галузі естетичної стоматології. Вініри були винайдені першими – ще у минулому столітті. Люмініри ж з'явилися набагато пізніше, але зайняли почесне місце поряд із попередниками.

Спершу слід поговорити про те, чому їх плутають. На зубах обидва варіанти не відрізняються від зубної емалі. В обох випадках ці мікропротези – тонка пластинка, яка закріплюється на передніх зубах. Накладки встановлюються лише на них, не торкаючись дальніх зубів.

Таке протезування практикується лише з естетичними цілями. Завдання цих елементів полягає в тому, щоб приховати всі недоліки посмішки — темну емаль, проміжки між зубами, тріщини та ін. В обох випадках пластини виготовляються з медичної кераміки, порцеляни або композитів.

Який вибір кращий: вініри чи люмініри

Що буде краще – люмініри чи вініри, сказати непросто. При тому, що ціль установки одна, можливості у цих накладок різні. Вініри здатні впоратися із цілком серйозними дефектами. Такими як:

  • викривлення зубного ряду;
  • клиноподібна форма різців;
  • надто коротка зубна коронка.

Своєю чергою люмініри допоможуть сховати:

  • хворий колір емалі;
  • проміжки між зубами;
  • тріщини та відколи.

Якщо говорити про терміни експлуатації, відмінність між люмінірами та вінірами навряд чи можна назвати суттєвою, адже обидва мікропротези розраховані на тривалий період використання: для вінірів – до 15 років, для люмінірів – до 20 років.

Не можна однозначно відповісти, що з цих варіантів буде краще, оскільки причини встановлення для кожного пацієнта індивідуальні. Але також не можна не відзначити, що вініри заслужили більшого визнання за рахунок більш доступної вартості, швидкого виготовлення та приховування більших дефектів.

poltavska-khvilia_xcwi/VumbivA4R.png

Які протипоказання до встановлення мікропротезів

Слід розуміти, що стоматолог може відмовити в установці вінірів або люмінірів через наявність протипоказань. Не можна встановлювати ці мікропротези, якщо:

  • вік менше 16 років;
  • зуби сильно ушкоджені;
  • зуби слабкі та швидко стираються;
  • прикус неправильний;
  • немає жувальних зубів.

Перш ніж переходити до встановлення як вінірів, так і люмінірів, обов'язково потрібно вилікувати проблемні зуби та провести повноцінну санацію ротової порожнини. Вкрай важливо усунути будь-які прояви каріозної інфекції, а також оздоровити ясна. Не зайвим буде провести професійне чищення у гігієніста.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар