Влітку на Полтавщині можна підхопити лептоспіроз — ознаки хвороби

З настанням тепла в Україні, зокрема на Полтавщині, зростає захворюваність на лептоспіроз — особливо це захворювання небезпечне влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

poltavska-khvilia_xcwi/ePMU-D67g.jpeg

Про це повідомили на сайті Держпродспоживслужби у Полтавській області.

На лептоспіроз хворіють не тільки люди, а й тварини, дикі гризуни й м’ясоїдні. Хвороба проявляється гарячкою, жовтяницею, атонією кишківника, гемоглобінурією, анемією, некрозами слизових оболонок і шкіри.

Перші ознаки захворювання у людей проявляються через 7-14 днів після зараження. Початок хвороби гострий, навіть раптовий. З’являється сильний озноб, температура швидко підіймається до 39-40 градусів.

Початок лептоспірозу нагадує грип, через що може бути несвоєчасне встановлення правильного діагнозу. Пізніше з’являються сильні болі у м’язах, висипання на шкірі, гіперемія очей.

У період розпалу хвороби з’являються симптоми ураження печінки, нирок, нервової системи тощо.

Лікування лептоспірозу комплексне, з обов’язковим призначенням специфічних антибіотиків.

Джерелом зараження людини можуть бути перехворілі тварини – лептоспіроносії, факторами передачі інфекції – пасовища, водопої, корми, мишовидні гризуни.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти  на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті з інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі і слизові оболонки (очі, ніс, рот).  Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени та взимку. До того ж часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз у тварин зазвичай перебігає без клінічних ознак та в легкій формі, тому хворі тварини не гинуть, але залишаються носіями інфекції.

Свійські тварини можуть виділяти збудника із сечею від декількох місяців до декількох років, а дикі гризуни виділяють лептоспіри із сечею все життя.

Профілактика лептоспірозу включає боротьбу із гризунами на тваринницьких фермах, вакцинацію сприйнятливих тварин, роботу у захисному одязі.

Профілактика  лептоспірозу у домашніх тварин полягає у своєчасному застосуванні вакцин до складу яких виробники включили інактивовані культури лепто-спір. Такі вакцини краще використовувати з двомісячного віку та впродовж життя тварини згідно з настановою по застосуванню.

За інформацією та роз’ясненнями звертайтеся  до Головного управління  Держпродспоживслужби в Полтавській області управління за телефонами: приймальня – (0532) 60-66-47, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини –  (0532) 56-99-63, або надсилайте скарги поштою на адресу: вул. Воскресенський узвіз, 7 , м. Полтава, чи на e-mail: pol_gydpss@polvet.gov.ua.

Нагадаємо, у Полтаві шукають волонтерів, які б гуляли з тваринами.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар