Автомобільну резину купити на українському шинному ринку не проблема – вона продається широким асортиментом. Головне, вміти правильно її підібрати, щоб їзда була комфортною та безпечною.
Найширший асортимент пропонує інтернет-магазин https://goroshina.ua/. Тут по доступних цінах продаються якісні шини диски від провідних виробників під легкові, вантажні, легковантажні авто та габаритну спецтехніку.
Види автомобільних шин
Автошини відрізняються по декількох характеристиках. Головною вважається сезонність, оскільки насправді універсальних покришок під будь-які умови експлуатації наразі не вдалось розробити жодній компанії.
Існує три варіанти:
- Літні.
- Зимові.
- Всесезонні.
Основна відмінність між ними – в складі гумової суміші. Дивлячись на умови, в яких шини будуть експлуатуватись, в них добавляють відповідні компоненти. Для літніх моделей використовують більш жорсткі матеріали, щоб резина не плавилась на нагрітому від сонця асфальті. Зимові покришки набагато м’якші, і вони не дубіють навіть при сильному морозі, залишаючись еластичними. Саме це і забезпечує відмінне зчеплення з засніженими і обледенілими дорогами.
Стосовно перших двох типів все зрозуміло. Багато суперечок виникає щодо третього виду – всесезонних покришок. Такі шини купити рекомендується для їзди в регіонах з помірним літнім та зимовим кліматом. В резиновому складі поєднані елементи двох сезонних варіантів. Між собою вони вживаються, якщо немає сильної спеки або критичних холодів. Так, в літній період всесезонні скати будуть ефективними при температурі не вище +25 градусів, взимку – не нижче -50С. Як тільки кліматичні умови стають більш суворішими, демісезонні шини втрачають свої найкращі властивості і швидше деформуються.
Тип протектора
Ще одна класифікація, яка розділяє між собою шини – тип протекторів. Тут також пропонується три варіанти:
- Ненаправлений. Найбільш поширений тип автошин в Україні. Протектор вкритий негабаритними блоками, що зменшує загальну вагу покришок. Купити резину такого плану бажано водіям, які рідко залишають межі населених пунктів. Ненаправленими шинами легше керувати, вони дуже маневрені і економніше використовується пальне.
- Направлений. Такий малюнок виглядає агресивнішим за рахунок більших за розмірами протекторних блоків. Між ними проходять об’ємні канавки, по яких назовні вичавлюються бруд і волога. Направлена резина ідеально пристосована до їзди по мокрих (влітку) і засніжених (взимку) дорогах. Проте її вартість вища в порівнянні з ненаправленими моделями.
- Асиметричний. Компаунд поділений двома частинами. Одна половина більш плавна і відповідає за якісну їзду по сухій дорозі. На іншу інженери наносять блоки і водовідвідні канавки, щоб убезпечити водія під час руху в суворих дорожніх та погодних умовах. Завдяки цьому асиметричні шини вважаються елітними, що також підтверджують цінники на них.
Як правильно обирати шини і диски
Дуже важливо при виборі шин та дисків прислухатися до порад автовиробника. В техпаспорті кожної моделі вказані параметри, з якими потрібно встановити колісний інвентар. Інформація подається цифрами і латинськими літерами – для прикладу, 185/70 R17 91H, де кожен символ має важливе значення:
- 185 – ширина протектора (вказується в міліметрах);
- 70 – профіль (пропорція між шириною і висотою покришок у відсотках);
- R – шина радіальної конструкції;
- 17 – діаметр, з яким потрібно купити диски (в дюймах);
- 91 – індекс навантаження (показує, яку максимальну вагу витримує одна шина);
- H – індекс швидкості (показник максимальної швидкості, на якій резина демонструє свої кращі властивості).
Лише правильно підібрані шини та диски на авто зроблять їзду комфортною і безпечною. Якщо є сумніви з вибором, краще звернутись до спеціалістів, які допоможуть у цьому питанні.