Вже у березні полтавці можуть залишитися без опалення та гарячої води: яка ситуація з «Полтаватеплоенерго»

Завтра, 16 січня, депутати Полтавської обласної ради планують звернутися до Уряду та Президента, аби передати Кременчуцьку ТЕЦ у власність держави. Якщо Кабмін не прийме це рішення, вже у березні полтавці можуть залишитися без гарячої води та газу.

Фото: Полтавська хвиля

Про це повідомив генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко під час брифінгу із журналістами, який відбувся 16 січня.

За його словами, наразі підприємство не має договорів із ТОВ ГК «Нафтогаз Трейдинг» та автоматично переведене на постачальника останньої надії за новим тарифом, який наразі становить 24 грн/м³.

Олексенко зазначив, що аби сплачувати кошти постачальнику, необхідно підіймати тарифи для споживачів, втім, підприємство не хоче цього робити:

«Підйом тарифів – це не наша історія. Ми жодним чином не плануємо ставити в залежність своїх споживачів. Я гарантую, що жоден тариф для споживачів не буде піднятий».

Олександр Олексенко зауважив, що наразі підприємство у складній ситуації та сподівається, що їм вдасться укладати договір щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ у власність держави, або «з 1 січня цю ТЕЦ приймуть державні органи». Також він зазначив, що депутати облради хочуть повернути пільгову ціну в 7,42 грн/м³.


Фото: Полтавська хвиля

Заступниця начальника юридичної служби підприємства Наталія Данілова пояснила, що борги, які нині існують — це борги Кременчуцької ТЕЦ, які станом на сьогодні присуджені рішенням Господарського суду.

«Законодавством передбачено, що якщо цілісний майновий комплекс або відокремлений підрозділ переходить до нового виробника теплової енергії, то разом з ним переходять і його (майнового комплексу, - ред.) борги за попередній період», — пояснила Данілова.

Пані Наталія пояснила, що на сьогодні ТЕЦ працює, оскільки «Полтаватеплоенерго», яка отримала її на свій баланс, вже за 20 днів після прийняття цього рішення, пустила тепло в місті.

Також Наталія Данілова розповіла, що коли підприємство укладало договір на постачання природного газу на опалювальний період 2023-2024, то його підписували з умовою про те, що до 31 грудня 2023 року підприємство передасть цілісний майновий комплекс, себто, Кременчуцьку ТЕЦ, у власність іншого господарюючого суб'єкта, визначеного Кабміном.

Новий договір не пролонгував «Нафтогаз Трейдинг». Товариство категорично не хоче укладати новий договір із підприємством з ціною газу для населення за старою ціною, тому що вони не передали комплекс та взяли на себе його борги.

«Ми комунальне підприємство і взяти такий борг без джерела погашення – неможливо. На сьогодні в нас теж складна фінансова ситуація та є свої борги», – додала Данілова.

Наразі підприємство перевели на ПОН. Ціна коливається кожного дня від 22 тис. грн до 25 тис. грн за 100 м³. Тож завтра, 16 січня, депутати Полтавської облради звернуться до Уряду із проханням передати ТЕЦ у власність держави. Або ж, за словами Олексенка, підприємство укладе договори про перевід боргу та постачання природного газу.

На запитання, чи можуть жителі Полтави залишитися без гарячої води чи тепла, генеральний директор відповів, що можуть.

«Якщо відповідь від Уряду буде негативною, то січень і лютий ми ще будемо із газом, а далі я не бачу жодних підстав сподіватися, що ми будемо із газом», – відповів Олексенко.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"